Bouw van 70.000 dwt bulkcarrier verloopt stelselmatig en vlot 3 dens de werkzaamheden op de locatie. In het vorige num mer van het WF-Nieuws pu bliceerden wij een foto, waarop de positie van de "operator" aan stuurboord zijde van de accommodatie stond afgebeeld. Voorts valt op, dat op het voorschip aan stuurboord reeds de buitenwand van het conveyor-dekhuis is ge plaatst Op de overzichtsfoto van het totale vaartuig zijn de vorde ringen goed te zien. Vorde ringen die uiteindelijk moe ten leiden tot het gerede pro duct, zoals één van de Spaanse bemanningsleden vastlegde in een schilderij van zeer grote afmetingen en waarvan één onzer foto grafen een foto nam, die als illustratie bij dit artikel is op genomen. Artist impression gemaakt door een lid van de bemanning De goed geplande en voor bereide sectiebouw binnen de afdeling Nieuwbouw werpt voor wat betreft de vorde ringen ten aanzien van de 70.000 dwt bulkcarrier op de helling ook zienderogen vrucht af. De dubbele bodem tekent zich al af in eerste aanleg met aan stuur- en bakboord al eveneens de eerste opzet van de "hoppers" (ballast tanks). Tussen beide delen loopt al een gedeelte van, zoals men dat in scheepsbouwtermen aanduidt, de "dijk". Deze is bestemd om uitgebouwd te worden tot het laadruimschot van het achterste laadruim. In de "dijk" heeft men be wust een opening gelaten. Wanneer de werkzaamheden in een verder gevorderd sta dium zijn, hoeven de mede werkers dus niet via het dek van het ene naar het andere laadruim, maar zij maken in dat geval gebruik van deze opening. Deze wordt natuur lijk uiteindelijk gedicht. Op het opslagterrein staan diverse secties voor aan bouw gereed en worden re gelmatig door de werkplaat sen aangevuld. Op één der foto's ziet men een dubbele- bodemsectie, die ter plaatse van de machinekamer komt te zitten. Het deel met de ovale en ronde spaargaten erin heet een „apostel". De „apostel" dient te zijner tijd om een deel van het gewicht van het achterschip via de apostel op de slede en de goot over te brengen tijdens de tewaterlating. Het betrok ken deel wordt er uiteraard na de stapelloop afgebrand.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 5