Krukas "Bianca" twaalf dagen voor op schema 4 De 26.000 dwt tanker "Bian ca" kwam onlangs naar WF voor het ondergaan van een krukas reparatie aan de hoofdmotor. Deze opdracht werd verkregen na een inter nationale inschrijving op dit karwei, waarbij de zeer korte door WF geoffreerde ople- vertermijn de doorslag gaf. Na een routine-inspectie bleek krukwang nummer acht van de M.A.N. motor, type K10Z 78/140 C, te zijn gescheurd. Besloten werd een compleet nieuw krukstuk hiervoor in de plaats te mon teren. Dit betekende dat het voorste deel van de uit twee delen bestaande krukas uit genomen moest worden. Het oude gietstalen krukstuk werd van de bestaande as- tappen afgefreesd, teneinde deze opnieuw te kunnen ge bruiken. Daarna ging men over tot het opkrimpen van het inmiddels voorbewerkte zogeheten uni verseel gesmeed krukstuk. Op de krukassenbank in de HK-hal werden vervolgens de ashalzen opgezuiverd en met behulp van een pennenraam de krukpennen. Het opkrimpen van het krukstuk Door de goede medewerking van alle betrokken afdelin gen wist men voor wat be treft de machinale bewerking van deze krukas een voor sprong van zo'n twaalf da gen op het oorspronkelijke schema te bereiken. Speciaal dient vermeld te worden, dat de directe uitvoerders door goede medewerking en voor uit te denken een aanmer kelijke tijdwinst op de totaal- tijd hebben bereikt. Uiteraard bewees onze drij vende kraan Mammoet bij het verwijderen en weer plaatsen van de krukas zijn uitstekende diensten. Het inbrengen van de krukas in de "Bianca"

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 6