«Spartan Lord» was vroeger «Camarque» "Pavlos B" groeit gaandeweg uit naar 'volwassen' schip Welkom aan het centrale RSV personeelsblad Eind december zal de eerste editie van het nieuwe RSV-personeelsorgaan verschijnen. Het centrale blad is bestemd voor alle werknemers van de 65 bedrijven, die tezamen RSV vormen en gestalte geven. De lezerskring zal daarnaast bestaan uit de gepensioneerden van deze bedrijven. Genoemd RSV-blad wil onder meer zakelijke en sociale informatie geven over het totale RSV-con- cern met als doel de betrokkenheid van de werk nemers bij RSV op te voeren en te stimuleren. Het is namelijk een gegeven grootheid, dat de 30.000 medewerkers in vele gevallen weinig weten van wat er op de bedrijven, waar zij niet werkzaam zljn> gebeurt. Men heeft dit als een gemis aangevoeld. Eén van de redenen dus, waarom men met het centrale blad van start gaat. Het ligt in de bedoeling de mede werkers in deze periodiek centraal te stellen. Duidelijk zal zijn, dat in deze conceptie de bestaan de personeelsbladen van grote waarde blijven, om dat zij voor wat betreft het gebeuren op de eigen locatie dieper op bepaalde aangelegenheden, situa ties, bedrijfsgebeurtenissen en dergelijke kunnen in gaan. Er zal een soepel samenspel tussen de bladen dienen te ontstaan, waarbij vanzelfsprekend duidelijk con currerende artikelen zullen worden vermeden. De redactie-commissie van het Wilton-Fijenoord Nieuws heet via deze weg de jonge, grote "broer" in de gelederen van de Nederlandse personeelsbla den hartelijk welkom en wenst hem veel succes toe in de toekomst. 6 In dok 6 werd onlangs met een bodemschade opgeno men de tanker "Spartan Lord" (20.000 dwt), varend onder Liberiaanse vlag. Het schip werd in 1953 in ons bouwdok gebouwd en verliet toen onze werf onder de naam "Camarque". Het schip voerde indertijd de Franse vlag. Na inspectie vertrok het schip voor de sloop, maar keerde vrijwel direkt weer naar de werf terug in ver band met een opgelopen aanvaringsschade. De "Pavlos B" wordt steeds meer "echt" schip. In okto ber werd de schoorsteen ge plaatst, terwijl kort erna met het testen van de machine rieën is begonnen. Het schip stevent als het ware op zijn proefvaart af.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 8