«Goede dingen alleen te bereiken als het ook goed gaat met de basisindustrieën» 12 Gelukkig Burgemeester drs A. J. Lems „De tijden zijn veranderd: in het leven van mensen doen zich hoogte- en laagte- of dieptepunten voor. Dat ge beurt evenzeer in de econo mie. Op het moment gaat het echt niet zo best". De burgemeester van Schie dam, de heer drs A. J. Lems, wilde op vrijdagmorgen 31 oktober jl. tijdens de jubi leumviering graag uiting ge ven aan de gevoelens, die hem ten aanzien van de te ruglopende economie beheer sen. „Maar eerst wil ik buiten dit thema om iets opmerken. Als gemeentebestuur vinden wij het fijn en zijn wij er trots op om Wilton-Fijenoord binnen onze grenzen te hebben. Het gebeurt wel eens, dat een of andere sufferd denkt, dat WF in Rotterdam ligt, maar dat corrigeer ik dan meteen". Overleg Dat was dus een gepeperde opmerking van de burge meester vooraf. Daarna ging hij in op wat ons in het maat schappelijk leven momenteel nogal bezighoudt. „In het bij zijn van de jubilarissen, on dernemingsraadsleden en andere representanten van het bedrijf wil ik er op wijzen, dat in het maatschappelijk gebeuren nogal vaak tegen stellingen naar voren worden gehaald. Bij WF zijn er over legstructuren, waar nodige onderwerpen aan de orde kunnen komen. In het natio nale vlak wordt daaraan ook tijd besteed, maar komt men er minder goed uit dan dat bij WF het geval is". Deze schets gaf hij niet voor niets. „Zoals de heer Wilton al aanhaalde: het is een na tuurlijk instinct om in het le ven slechte dingen te ver dringen en goede te onthou den. Daarom moeten wij nu gezamenlijk werken, samen onze energie aanwenden om eruit te komen". „Want", zo betoogde de heer Lems, „er zijn goede dingen in onze maatschappij. Som mige dingen kunnen nog be ter, maar om goede din gen te creëren of tot stand te brengen, moet men ook de middelen hebben. En het is zonder meer een economi sche wetmatigheid, dat die middelen moeten worden op gebracht door de basisindus trieën, zoals WF er èèn is. Het is goed om tot de fijne dingen in de maatschappij te V.l.n.r. de heren Van de Boogert en Van de Hul met echtgenotes komen, maar ze moeten wel gefinancierd kunnen wor den". De burgemeester oordeelde de mens gelukkig een opti mistisch wezen. Daarom zag hij ondanks de moeilijke tijd toch lichtpuntjes. „We moe ten het nu hebben van ener zijds vakmanschap en be drijfstrouw en dergelijke en anderzijds van een goed ma nagement, dat de mens cen traal stelt, dat eerst de mens ziet en dan pas de functie". Hij vond dit bij WF aanwezig. „Dat blijkt onder meer uit het feit, dat uw directie uw be drijfstrouw zo duidelijk op Burgemeester Lems reikt de onderscheidingen uit

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 14