doe erheen Puntl: veiligheid Vereniging 16 Th. A. Koevermans W. C. L. Rietdijk M. Bok G. K. Schrumpf MEETCURSUS Draalen G. van Es J. Houtman F. J. C. Siep J. A. M. Tetteroo C. K. Tieleman Machine Bankwerken Th. W. A. Bon A. van Bruchem J. C. de Haas J. Ch. Hendriks R. Kloosterman Th. van der Kolk Th. J. Mackay P. Robberegt R. J. van Schaick J. H. Teekens M. Reinders H. J. Faasse OOK OP DE WEG" STOP TIJDIG Door rood licht rijden is een uitdaging van het noodlot. Roekeloze rijders negeren steeds meer de verkeerslich ten. Het aantal ongevallen op kruispunten neemt als gevolg daarvan steeds toe. Overdag zijn het meestal aanrijdingen die beperkt blijven tot blik schade. 's Avonds is de kans op een ernstig ongeval gro ter. Verkeerslichten zijn er om een vlotte doorstroming van het verkeer te bevorderen. Om andere weggebruikers zoals kruisend verkeer en voetgangers de gelegenheid te geven een kruispunt over te steken of te passeren. Als u voor het oranje licht nog heel goed kunt stoppen, dus zonder door bruusk remmen het achteropkomende ver keer in gevaar te brengen, Ook In het bedrijf Is een helm soms hoofdzaak. Hoofdverwondingen tikken In veel gevallen hard aan. Ongevallen kun je op allerlei manieren in rubrieken onder brengen. Je kupt ze groepe ren naar het bedrijf, naar be drijfsonderdeel, naar sociale groepering, naar getroffen lichaamsdeel, naar plaats, bent u dat verplicht. Gas geven en nog net door oranje of zelfs door rood licht rijden betekent kans op een botsing met kruisend verkeer; tevens brengt men op deze manier de voetgan gers op z'n minst in verwar ring. Rij niet door rood licht: een sportieve rijder geeft anderen de tijd om op te trekken of om over te steken. Een goede rijder trekt ook niet op vóórdat het verkeers licht op groen is gesprongen. Maar dan is hij of zij ook niet traag met doorrijden, want bij groen licht is het de bedoe ling zo vlot mogelijk door te rijden. Het verkeerslicht is er voor uw en ieders veiligheid. Groen Ga Oranje Stop Rood Sta A.P. een ongelukje tikt snel aan grootste gevarenkansen drei gen, en waar preventieve maatregelen het dringendst vereist zijn. Laten wij één zo'n tabel eens nader bekijken. Die bijvoor beeld, waarin de ongevallen zijn uitgesplitst over de ge troffen lichaamsdelen. De percentages mogen van jaar tot jaar kleine verschillen vertonen, over een aantal ja ren gerekend ziet die tabel er als volgt uit: Verwondingen aan hoofd, schouders, ogen romp armen polsen, handen benen enkels en voeten diversen Perc. van het totaal 16 6 7 37 13 17 4 leeftijd en geslacht van ge troffene. Dat groeperen wordt gedaan door het aanleggen en bijhou den van een ongevallensta tistiek. He resultaat hiervan wordt gevormd door een aantal ta bellen die onschatbare aan wijzingen bevatten. Je kunt er in zien, in welke sectoren van onze samenleving de op of aan het hoofd worden gedragen geeft al een hele lijst. veiligheidshelmen tegen vallende voorwerpen haarnetjes voor langharige mannen veiligheidsbrillen in ver schillende uitvoeringen, tegen stof, rondvliegende deeltjes, spatten, hitte en andere straling oordopjes, oorwatten en oorkappen tegen voor het gehoor schadelijk lawaai maskers voor bescher ming tegen schadelijke stoffen, gassen en dam pen. KNEUS JE HOOFD NIET DRAAG EEN HELM! De volledige lijst van be schermingsmiddelen kunt u in uw bedrijfszakagenda vin den. Maak gebruik van deze mid delen, het is uw recht! Veiligheid op het bedrijf is veiligheid voor het gezin! A.P. Lijkt het percentage verwon dingen aan hoofd, schou ders en ogen niet al te hoog, anders wordt het wanneer we de ernst van de ongevallen in aanmerking nemen. In deze groep van letsels komen in veel gevallen de zeer ernstige voor, soms zelfs met dode lijke afloop. Het is duidelijk dat veel aandacht gegeven zal moeten worden juist aan dat type ongeval. Het is natuurlijk een eerste noodzaak om zo veel mogelijk te voorkomen dat er iets valt. Maar daar waar met hoogte verschil wordt gewerkt blij ven de kansen van vallende voorwerpen toch altijd aan wezig. Maak daarom gebruik van de hoofdbeschermingsmiddelen. Dat zijn er nog wel wat. Al leen een opsomming van de beschermingsmiddelen die AFD. ZWEMMEN Hieronder volgt een hele lijst met namen van onze jeugdi ge zwemmertjes, die hun di ploma op 11 en 18 oktober jl. hebben behaald. Jammer dat er één wegens ziekte niet kon afzwemmen. Wij hopen maar, dat het volgende keer wel kan. Geslaagd voor het A-diploma zijn: Vermeulen, Carla 06-09-'66

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 18