Actie Ideeënbus werd waardig besloten Ideeënbus 6 J. J. van der Leeden won 1ste prijs „En nu het hoogtepunt van de avond": het gaat om Idee 1288 van 18 september 1974 de heer J. J. van der Lee den Het was vrijdagavond 31 ok tober de heer H. Roosendaal, die namens de heer Wilton, de prijswinnaar bekend maak te van de prijsvraag, die de Ideeënbus Commissie Nieuwe Stijl in verband met haar tien jarige bestaan verleden jaar had uitgeschreven. Hij ver ontschuldigde eveneens de heer Hielckert voor diens af wezigheid. Deze reikte de maandag erop officieel de prijs uit. Zoals bekend ging het om degene, die in het tijdvak 1 januari 1974 tot 31 maart 1975 het beste idee zou hebben ingediend. Deze zou naast de gebruikelijke uitkering, afhan kelijk van de waarde en bruik baarheid van het idee, ook nog een fraaie prijs ontvan gen in de vorm van een tele visietoestel of een reisje of iets dergelijks. Tijd De Commissie heeft uiteraard de nodige tijd moeten gebrui ken om de ingediende ideeën te beoordelen en op waarde in de praktijk te toetsen. De heer Van der Leeden kwam met zijn uitvinding een zelf ontwikkelde mechanische waterpomp voor schroef- en aswerk zoals in het vorige nummer van het Wilton-Fije- noord Nieuws door middel van 'n interview werd beschre ven, op de eerste plaats te recht. De Ideeënbus Commis sie deed na het uitdokteren van de diverse ideeën haar woord gestand. Er werd een zeer geslaagde avond belegd, tijdens welke de prijs werd bekend gemaakt. De Commis sie ging met de winnaar en diens echtgenote en zes an dere echtparen, waarvan de mannen in genoemd tijdvak een idee hadden beloond ge zien met een prijs van mini maal 50,een avondje uit. Diner Aan het diner in het Delta Hotel haakte de heer Roozen- daal daarop in. „Tjonge, jongewe zitten hier met heel wat knappe koppen. Want die hebben de indieners van al die grandioze ideeën toch maar. Maar ook de men sen, die die ideeën moeten toetsen, vallen eronder!" Om die knappe koppen te stimu leren was er aan een nuttig geschenk voor de dames ge dacht. Want schertsend liet hij zich ontvallen: „Voor de dames is er een fraaie kande laar met kaars. Die is er om uw mannen bij het uitdenken van nieuwe ideeën nog eens extra bij te lichten Hij vertelde iets over de his torie van de al veel oudere Ideeënbus die in 1964 nieuw leven werd ingeblazen. „Een geheel nieuwe opzet, vandaar dus tien jaar Ideeënbus Nieu we Stijl. In deze tien jaar zijn 300 ideeën ingediend, waar van er 189 werden beloond met een totaal bedrag van 23.000,—. De hoogst ooit uitgekeerde beloning bedroeg 3.000, daarna één van 1.900, één van 1.500,één van 900,en één van 800, Prijsvraag In 1971 is het aantal ingezon den ideeën geleidelijk aan teruggelopen. Mede daarom werd de prijsvraag georgani seerd. „De Ideeënbus ver dient de nodige aandacht. En met 4.200 mensen op het be drijf moet het toch mogelijk zijn om meer ideeën het dag licht te doen zien". Gezellig onderonsje De kennismaking verliep vlot Het officiële uitreiken van de eerste prijs

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 8