kerstpuzzel mt v./* 12 Deuterium, dat onder andere uit zeewater is te winnen. Tritium komt in de natuur niet voor. Bij de toekomstige fu siereactor zou om de ruimte, waarin de reactie gaande is, een andere ruimte gevuld met lithium moeten worden ver vaardigd. Tijdens de reactie van Deuterium met Deuterium komt energie vrij, maar ook kunnen neutronen vrijkomen. Deze stralen door de ruimte, waarin zij ontstaan dóór naar de ruimte met lithium. Lithium plus een neutron splitst in het gewenste Tritium en het vol komen ongevaarlijke en zelfs te gebruiken Helium-gas blijft over. Met dit artikel hebben wij ge poogd op een zeer eenvou dige manier de lezer een in zicht te geven in wat nu ei genlijk kernfusie is. Heel glo baal, niet wetenschappelijk, hopelijk begrijpelijk voor ie dereen. Het is een moeilijke materie, waar echter ieder een mee te maken heeft. En in het heelal gebeurt het al miljarden jaren. Waarom hier dan niet? Leven is energie: energie is leven of het be houd ervan! De vier genoemde temperatuurfasen in grafiek gebracht Reactor Domain Region of J E T operation The wide range of the parameters reflects the uncertainty in the extrapolations and the range of possible modes of operation -,i., V .'.St -.i. Expected region of experiments under construction v.-r-v - Present experiments 10 100 Peak temperature in million degrees Tj Possible Performance Data for JET 1000 Brengt u de naderende feest dagen in een knusse huise lijke sfeer door? Niets om handen? De Redactie Com missie WF-Nieuws laat u ook dit jaar niet in de kou staan! Om de gezellige uurtjes wat te vullen, kunt u uw hoofd buigen over een Kerstpuzzel. Wij hopen, dat deze u weer het nodige "denkgenot" zal verschaffen. De Redaktie Commissie zet er een traditioneel geworden aardigheidje tegenover. Door loting krijgen drie in zenders, die tot een goede oplossing kwamen, een eer ste prijs bestaande uit een boekebon. Daarnaast zijn er drie troostprijzen beschik baar in de vorm van een fraaie ballpoint. Oplossingen vóór 10 januari 1976 te zenden aan: Redactie WF-Nieuws Wilton-Fijenoord Schiedam (zie voor de puzzelpagina's 14 en 15). VAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA^

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 14