Werk voor centrale in Zweden L. G. Pellenbarg koos "onvrijwillig" het ruime sop met de "Orca" Zeer kort geleden kregen wij de opdracht voor het dokken, repareren en uitvoeren van survey werk zaamheden aan het kraanschip "Orca" van de Netherlands Offshore Company. Het in Nederland gebouwde schip lag al eerder aan de WF-werf voor onderhoudswerkzaamheden. De recentelijke opdracht werd na een hevige con currentiestrijd verkregen. In R.S.V.-verband ver trokken van WF de heer Pellenbarg van de afdeling Begroting Reparatie en van de V.D.S.M. de heer Hermans naar het "Montrose Alpha" booreiland, dat ter hoogte van de Schotse plaats Aberdeen in de Noordzee staat. Daar bevond zich ook de "Orca". De belevenissen van de heer Pellenbarg willen wij onze lezers niet onthouden. Wij laten hem nu aan het woord. 17 WF RDM Algemene Werk tuigbouw heeft een opdracht verkregen van Stal-Laval Zweden voor het nabewer- ken van de deelvlakken van 3 stuks L.D.-Turbinehuizen t.b.v. de Kerncentrale te Ringhals Zweden. De L.D.-Turbinehuizen wer den vanuit Duitsland toege leverd en worden door ons op de bouwplaats in Zweden weer opgeleverd. De werkzaamheden worden in de MF-I van WF uitge voerd onder strenge afname- eisen van Stal-Laval en wer den WF RDM Alg. Wtb. ge gund op basis van het bij ons aanwezige vakmanschap en specialisme. Op donderdag 13 november vertrokken we per Friendship van Schiphol naar Aberdeen, een bijna 2 uur durende vlucht zonder bijzonderhe den. De volgende dag zouden we om 12 uur per helicopter (na onze reis heet 't ding voor taan "chopper") naar de "Orca" vervoerd worden, maar dit verliep niet hele maal volgens plan. Er werd namelijk nog driftig aan ge sleuteld en het werd dan ook ruim 3 uur in de middag eer we onze plaats aan boord konden innemen. We taxieden naar de start plaats; de bemanning van het apparaat deed erg ge wichtig met veel instrumen ten en we gingen weer terug naar de hangar. Een goed kwartier later ge beurde het dan echt en om 18 30 stapten we op het plat form van de "Orca" uit, en konden we het werk gaan opnemen. Zondagmorgen kwam er vrij plotseling een storm opzet ten, die het schip noodzaak te zijn plaats tegen het boor eiland te verlaten. Voor alle zekerheid werd door de supplyboot "Magnitor" een sleepverbinding tot stand gebracht om de "Orca", die op dat moment nog met vier ankers vastlag, op de wind te houden. Toen de storm in snel tempo aanwakkerde tot windkracht 11 en de sleeptros van de "Magnitor" brak, werd de situatie zodanig dat men ge-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 19