In memoriam DENK VOORUIT mik op uw veiligheid! Met leedwezen geven wij kennis van hun overlijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. 20 werkt alleen aan en met die transportmiddelen, machines en gereedschappen waartoe hij bevoegd is; laat materialen en gereed schappen niet onnodig op het werkterrein liggen. Indien ze tijdelijk niet in gebruik zijn legt hij ze zó, dat er geen onveilige situaties kunnen ontstaan; Hier volgen nog een aantal vuistregels ten aanzien van het afsteken van vuurwerk: HOE GEBRUIK JE VUURWERK? 1. Bewaar het vuurwerk in een gesloten doos, liefst van metaal (b.v. een koek trommel). 2. Bij gebruik de stukken vuurwerk één voor één uit de doos halen en telkens de doos weer sluiten (op dat het brandende vuur werk niet op de geopende doos kan vallen). 3. Uit bovenstaande volgt al: vuurwerk nooit bewaren in broek- of jaszak! 4. Geen vuurwerk in handen van kleine kinderen of van anderen, die er niet mee om kunnen gaan! Laat een oudere de lei ding nemen als kinderen vuurwerk willen afsteken en ervoor zorgen dat dit op een verantwoorde ma nier gebeurt. is zuinig op gereedschap en materiaal en brengt het ge reedschap na gebruik terug naar het gereedschapmaga zijn waar het vakkundig wordt nagezien en eventueel gerepareerd; zal het gereedschap niet on nodig lang onder eigen be heer houden waardoor on voldoende controle op deug delijkheid mogelijk is; gebruikt de persoonlijke be schermingsmiddelen die voor zijn veiligheid beschikbaar worden gesteld; werkt mee aan het schoon en ordelijk houden van de werkomgeving; verbetert en/of meldt alle on veilige situaties aan zijn chef of baas. Een vakman zal zelf nooit een onveilige situatie veroorzaken. Tot slot aan allen veilige en prettige kerstdagen en jaar wisseling toegewenst. De Veiligheidsdienst 5. Vóór het afsteken de ge bruiksaanwijzing op de verpakking lezen. 6. Leg het vuurwerk in de gewenste richting (houd daarbij rekening met brandbare zaken in de omgeving, zoals strooien daken, dieren, motoren enz.) en met de mogelijk heid, dat plotseling men sen of dieren te voor schijn komen (uit een deur of raam, een hek, een pad enz.). 7. Ontsteek vuurwerk op armlengte afstand, houd het niet in de hand, wend het gezicht af en steek het aan met een gloeiende lont, (bijv. een sigaret (geen vlam gebruiken) - ga daarna onmiddellijk achteruit). 8. Vuurpijlen worden voor afsteken rechtop gezet, in de grond of in een fles die met zand is gevuld. Pas op! meestal vallen zij terug op de grond met een brandende klont materiaal aan de stok. 9. Vuurwerk, dat de eerste keer niet is afgegaan, mag nooit een tweede maal worden aangestoken. 10. Gooi nooit met vuurwerk naar andere mensen of dieren. 11. Houd dieren binnenshuis, uit het gezicht en het ge hoor, wanneer vuurwerk ontstoken wordt. 12. Knoei niet met vuurwerk en probeer niet zelf vuur werk te maken. VEEL PLEZIER! A.P. 2-11-1975 E. van Rossen 68 jaar magazijn bediende (oud-werknemer) ca. 24 dienstjaren 17-11-1975 J. Eichorn 82 jaar scheepsbeschieter (oud-werknemer) ca. 18 dienstjaren 18-11-1975 J. J. Schafthuijzen 71 jaar fitter (oud-werknemer) ca. 31 dienstjaren 18-11-1975 A. den Haan 49 jaar ijzerwerker (oud-werknemer) ca. 33 dienstjaren 18-11-1975 C. J. van Meurs 83 jaar chef mag. adm. (oud-werknemer) ca. 38 dienstjaren 28-11-1975 J. J. de Jong 94 jaar hoofdbaas (oud-werknemer) ca. 32 dienstjaren 8-12-1975 J. Loopik 64 jaar ass. projektbaas (oud-werknemer) ca. 49 dienstjaren

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 22