Vijftig-jarige Harmonie gaf concert dat klonk als een klok 21 "Harmonie van Wilton-Fije- noord, 50 jaar; 50 jaar.op naar 75, op naar 75; jaar mu ziek, jaar muziek!" Op de wijs van het overbekende "Vader Jacob, slaapt gij nog" galmde deze woorden als canon door een volle De Doelen in Rotterdam. Dat was tijdens de jaarlijkse uitvoering van de Harmonie Wilton-Fijenoord op 29 nov. j.l., die dit keer in het teken stond van het 50-jarige be staan. Dirigent Fokkema be trok ver na de pauze het tal rijke publiek in de feest vreugde, waarop echter in zijn openingswoord promotor Roozendaal had gewezen. Overigens werd op meer ma nieren een "link" naar het publiek gelegd. Dit door het om een herhaling vragende optreden van de doedelzak speler Bert Schotsman, die musicerend door de zaal op kwam. Voorts de uitleg van de xylofonist Anton Meijvo- gel en het contact tussen de dirigent en de zaal zelf. Het orkest krijgt een dankbaar applaus Jeugd Zoals de gewoonte wil be gon het concert met het op treden van de Jeugd Harmo nie onder leiding van diri gent Vos. Het jeugdorkest presteert bijzonder veel op muzikaal gebied, gezien het gevarieerde en moeilijke re pertoire, dat deze avond werd afgewerkt. Direct al werd er een fijne sfeer ge legd, waarop later de "grote vakbroeders" konden verder bouwen. Er was van alles wat: forse marsen, lichtvoeti ge dansen (uit het laat Mid deleeuwse Antwerpen), Rus sische folklore, een rustig roek-nummer, kortom: een fijn programma. Het applaus was meer dan verdiend. De "grote" Harmonie begon met een forse, gerijpte mars "The Thunderer" om over te gaan in "Royal Processio nal": koninklijk, statig en soms heroïsch indrukwek kend. Charles de Heij nam in het klarinetconcert van We ber in een arrangement van Mastio de solopartij voor zijn Harmonische band tussen publiek en Harmonie

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 23