Over een hoempa Klaas en z'n heerlijke heisa-bezoek Op de Bedrijtsschool "Hé, jij hebt je muts nog op! Een slaapmutsje op je kop. Ik dacht al: vast geen uitge slapen kerel De Sint schoot op 5 decem ber jl. tijdens zijn bezoek aan de Bedrijtsschool met een al precies in de roos. Hij zette daarmee met élan een jaarlijkse traditie voort. Dit echter met één uitzonde ring. Dit maal gaf hij een moeilijke "gecamoufleerde" rekensom op, die hij nooit tot een oplossing heeft kun nen brengen. De Redactie- Commissie WF-Nieuws zal hem desgewenst de oplos sing in Spanje doen toeko men. Maar vóórdat de vrolijke hei sa dit jaar begon, heette de heer Bijlo de oude man har telijk welkom en verbond daaraan tevens zijn felicita ties: ondersteund door de aanwezigheid van de heren Wilton, Valk en het leraren corps. Kleur Op het grote bord prijkte weer een fraaie tekening in kleur met krijt tot stand ge komen en een eigen school- bandje zorgde voor de hoem pa-klaas-liederen. En dan waren er natuurlijk de nodi ge kelen, die de schone ge zangen schor uitgalmden. Een vermanende vinger stak hij op tegen knapen, die de beest uithangen, of tegen hen, die zoals hij zei niet zijn van: tjonge... tjonge... Het sfeertje kwam er goed in. Piet danste daarin letterlijk en figuurlijk zijn rol dapper mee. De Sint tot een knaap: "Jij gelooft niet aan mijn be staan? Da's een slechte zaak voor mij". Twee anderen werden ook naar voren ge roepen. "Wat ben jij klein van stuk! Zeker door het ri ool bij WF binnen gekropen? Maar in je koppie gaat heel wat om. Met je maat samen 't is ongelooflijk als een leraar voor de groep een probleem ten tweede male gaat uitleggen, halen jullie zomaar een spel kaarten voor de dag om een spelletje te doen... Hoe halen jullie het in je hersens!" Gramstorig De goedheiligman keek zeer gramstorig. En zulks deed Piet, die ondanks deze im pertinentie de pepernoten en zulk soort goed kwistig liet rollen. De Sint had vele terechtwij zingen. Daarnaast had hij woorden gedicht op de wijs van Piet Hein, de school be treffende. De jongens zon- Welkom door de heer Bijlo gen dat het een lievelust was: 't lied ging er zowaar in: als koek. Piet zwaaide de maat met de gard. En het "dag Sinterklaasje" was niet van de lucht te krij gen, toen het edele tweetal dartelend verdween. Hierna was het in één van de praktijklokalen presentjes uit pakken geblazen, die de jon gens met veel vuur voor el kaar gemaakt hadden. En dat komt de teamgeest in de school zeer ten goede. Grapje op zijn tijd Ferme handdruk voor de heer Wilton Een fraaie tekening op het bord Hoempa-muziek voor de Sint

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 25