26 teams van jong tot oud een hoofdrol te spelen in de kompetitie; een verdienste van de handbal-technische staf. Overigens gingen de teams het zaalseizoen in met prachtige nieuwe tenues, die door de af deling Handbal beschikbaar werden gesteld. Voor het komende jaar zijn de verwachtingen hoog. Behalve, dat wij ons 30-jarig jubileum hopen te vieren, verwachten wij AFD. HARMONIE WILTON-FIJENOORD Bij het naderen van het jaarein de, is het gebruikelijk even om te zien wat er is gepasseerd in het afgelopen jaar. Voor de Harmonie is dit een groot feest geweest. 50 jaar geleden, op 1 mei 1925 is de Harmonie opgericht onder de naam „Wilton's Harmonie". Na de fusie met „Fijenoord" is deze naam in 1929 veranderd in de huidige naam „Harmonie Wilton-Fijenoord". De Harmonie is in die 50 jaar een begrip geworden op het bedrijf. „Ups en downs" zijn ons ten deel gevallen. Glanstijden en dieptepunten zijn er geweest. Bepalen wij ons tot het jubileum jaar, dan zien we de navolgende gebeurtenissen aan het oog voorbij gaan. Op 15 februari zijn bij ons te gast geweest een groep Amerikaanse dirigenten en muziekleraren. De ze dames en heren waren vol lof over de wijze waarop ons Jeugd orkest en Harmonie werkten. Ook dit jaar werd weer traditie getrouw medewerking verleend bij de vertoning van het W.F.- Journaal. Op 30 april werd medegewerkt aan de Taptoe in Schiedam. De datum 3 mei was gepland voor het houden van onze re ceptie in de kantine hoofdkan toor. Velen, zowel uit de muziek wereld alsmede uit de burger maatschappij, zijn de Harmonie komen feliciteren. Namens de Harmonie dankte on ze ere-voorzitter de heer Ir. B. Wilton allen die de Harmonie waren komen complimenteren. Op die zelfde dag gaf ons Jeugd orkest een concert in de Be- drijfsschool, dit tijdens een open dag van de school. 4 Mei tijdens een herdenkings bijeenkomst voor de gevallenen uit de oorlog, werd in samen werking met het koor van Wil ton-Fijenoord en het koor Ex celsior de Herdenkingscantate uitgevoerd in de Grote Kerk te Schiedam. Ons Tamboerkorps nam op 10 mei met succes deel aan een festival in Maassluis. Op 31 mei werd onze jubileum grammofoonplaat opgenomen ook medio 1976 onze accommo datie te betrekken. Het bovenstaande is voor de af deling Handbal een stimulans om juist in de komende tijd u en uw familieleden voor de handbal sport en deze afdeling te inte resseren. Binnenkort zult u hier meer over vernemen. Tot slot wenst zij u en de uwen een voorspoedig 1976. Dick Verlinde, voorzitter in de Statenkerk te Rotterdam. Deze plaat is verschenen onder de naam „Wilton-Fijenoord in Harmonie". We naderen nu het grootste evenement van het jaar. Op uit nodiging van een Oostenrijkse organisatie, welke onder het Oostenrijkse Ministerie van Cul tuur staat, is door de Harmonie een concertreis naar Oostenrijk gemaakt. Ons korps met drum band heeft daar een groot suc ces geboekt. Bij de O.R.F. (Oos tenrijkse radio) was men er van overtuigd dat onze Harmonie de beste prestatie had geleverd van alle buitenlandse orkesten. Ons Tamboerkorps heeft ook dit jaar weer deelgenomen aan het festival in Schiedam, en ook weer met een goed resultaat. Voor de jeugd was in het kader van ons jubileum een „Jeugd Music In" georganiseerd. Deze vond plaats op 5 oktober met een groep van ongeveer 100 jeugdige muzikanten. Uit een tiental verenigingen was dit aan tal bij elkaar gekomen, en heeft een dag in ons repetitielokaal met elkaar gemusiceerd. Aan het einde van de dag werd wat op de dag zelf was ingestudeerd, als concert uitgevoerd voor een behoorlijk aantal toehoorders. Tot slot van de activiteiten van ons tamboerkorps werd deelge nomen aan een federatief con cours te Rotterdam, georgani seerd door de R.E.T. Harmonie. Ook hier werd weer een mooi succes behaald. Op 29 november werd ter af sluiting van ons jubileumjaar een concert gegeven in de grote zaal van de „Doelen" te Rotterdam. Dit voor het personeel werkzaam bij de Dok en Werfmaatschappij Wilton-Fijenoord. Dit concert werd besloten met een bal. Zo u heeft gelezen een gewel dig jaar voor de Harmonie, maar dit zou niet mogelijk zijn ge weest, indien wij niet de steun van de Directie en Hoofdbestuur, alsmede de inzet van onze pro motor de heer Roozendaal had den gehad. Het is aan ons, om een nog gro tere inspanning en met inzet van alle krachten het muzikale pijl van de Harmonie omhoog te brengen. Moge ik besluiten om Directie, Hoofdbestuur, Zusterverenigin gen, alsmede de leden en hun huisgenoten een genoegelijke AFD. HENGELSPORT De strijd om het clubkampioen schap en de C. J. Aben-beker is voorbij, en er is tot de laatste dag toe hard gestreden. Diverse hengelaars die nog uit zicht op de eerste 10 plaatsen hadden, zagen die dag hun kans te niet gaan (of in het water blijven). Zo ging b.v. de heer W. Verharen van de 2e naar de 8e plaats en de heer J. de Kok van de 3e naar de 6e plaats. Fr. den Houting en J. Zonneveld scho ten uit het niets naar de 11e en 12e plaats! Het blijven toch keien van vis sers die twee! De laatste dag dat dit concours gehouden werd was 18 okt. Zoals al eens eerder vermeld, worden voor het club kampioenschap 11 concoursen gevist, waar er 8 van geteld worden. De dag dat de heer Jan v. d. Bijl wat nerveus van huis ging, want Jan kon die dag kam pioen worden en dus aanspraak maken op de C. J. Aben-beker. Na 5 uur vissen wist Jan het zeker; hij was kampioen en dat Jan er voor heeft moeten vech ten (vissen) is een ding wat ze ker is. Jan had namelijk na 3 concoursen 11 punten en het 4e concours kostte hem ineens 21 punten. Dat Jan terugkwam bewijst het eindklassement wel; de kam pioen heeft een totaal van 72 punten en de 31e heeft een to taal van 334 punten, dus we zien de grootheid van Jan z'n kam pioenschap. Jan nogmaals profi ciat. Nog twee maal zo en de C. J. Aben-beker is jouw eigen dom. Rest mij nog te vermelden dat er nog een paar eervolle plaatsen zijn en wel van twee tot en met vijf. Nummer twee is geworden een van de twee nieuwelingen en wel Jo de Wolf, terwijl het nieuwe lid Cor Brussee derde werd. Krijn Muilwijk werd 4e en Ch. Zonneveld 5e. De heren bezetten die plaatsen met resp. 101, 107, 112 en 114 punten. Ook in het vangen van de zwaarste vis is een verandering gekomen. Bijna traditiegetrouw was deze voor AFD. FILATELIE Ook dit jaar is het aantal leden praktisch hetzelfde gebleven. Slechts 1 lid meer bracht ons aantal op 162, hetwelk toch nog wel een bijzonder goed resultaat is. Het doel waar wij echter naar streven is een totaal van 200 leden. Misschien dat onze leden zich voor 1976 kunnen voornemen jaarwisseling en een bijzonder goed 1976 toe te wensen. W. Rissema, secr. Willem Verharen, maar dit keer ging het zwaarste exemplaar naar Krijn Muilwijk. Een brasem van maar liefst 1020 gr. en dan maar zeggen dat Krijn een torre- mepper is! Dit waren de kam pioenen, maar de WF-Hengel- sportvereniging zit niet stil. We naderen de kerstdagen weer en dit betekent dat we nu drie con coursen voor bout of vlees gaan vissen. Het eerste concours werd al op I november gevist en aan de lei ding gaat nu Frits den Houting. Wie weet moet mevrouw den Houting weer investeringen doen voor een grotere braadpan. Ook krijgen we nog een koppelcon cours te vissen, hetgeen altijd een aardig evenement is en onze leden zeer aanspreekt. Mochten er leden zijn die hieraan nog nooit hebben deelgenomen, dan beveelt het bestuur hen dit van harte aan. Wie weet koppelt u wel met Jan v. d. Bijl en Jan is nog altijd goed voor gemiddeld zo'n 11/2 kg in 1'/2 uur! Wist u overigens dat er nog een rekord gebroken is en wel de totale visvangst over II concoursen. De totale vangst was dit jaar maar 20 kg meer als het vorige, namelijk 163,215 kg- Dus het was een goed jaar voor de heren hengelaars. Ook de tweekampen die dit jaar geor ganiseerd zijn waren gezellig en zeer sportief. Verder visten we dit jaar enige keren met een korps in andere nationale concoursen, hetgeen eveneens een succes was. Bij voorbeeld de 1e prijs in Vlaar- dingen behaald in het Wout van Leeuwen-concours. Misschien dat we tegen kerstmis het boutconcours wel als korps vissen. Het was dit jaar een fijn verenigingsjaar en uw secretaris wil graag alle leden, namens het bestuur, voor uw sportieve bij dragen dank brengen en u allen prettige feestdagen toewensen. Namens het bestuur van de Hengelsport vereniging Wilton-Fijenoord, P. Kop, secr. eens met collega-filatelisten (en nog geen leden) te praten over een lidmaatschap bij onze afde ling. Hiervoor is een aanmel dingsformulier in dit nummer af gedrukt, hetgeen ingevuld en on dertekend kan worden ingele verd bij de sekretaris, die u dan verdere inlichtingen zal verstrek ken. Dit jaar ging het met de rond zending en de veiling wat beter, hoewel voor de veilingen (die

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 28