Kwa I iteits beheersi ngs- systemen met hoogste waardering door Ministerie van Defensie erkend 2 Aqap I - certificaat voor WF RDM Awb "Ik ben stomverbaasd over de systematische aanpak, de verleende medewerking en de constant bestede zorg van de afdeling WF RDM Algemene Werktuigbouw. Mij is opgevallen de goede orga nisatie en tevens het vermo gen om dë wensen van de klanten te vertalen in pro- ductiegegevens". Dit is een zinsnede uit de toespraak van Kolonel ir F .H. Beem, plv.-voorzitter van de coördinatiecommissie kwali teitszorg van de materieel- raad van het Ministerie van Defensie, die op 1 december jl. aan genoemde afdeling namens luitenant-generaal Hensen uitreikte het zogehe ten Aqap-1 certificaat. Gradaties De gradaties van het certifi caat lopen van 1 t'm 9. Er kan dus voor wat WF RDM Awb betreft gesproken wor den van het hoogste niveau van kwaliteitsbeheersing. In deze bedrijfstak is in Neder land nooit eerder een derge lijk certificaat uitgereikt. Het geeft geen recht op defensie opdrachten. Wel, zo zegt een perscommuniqué van defen sie, is de mogelijkheid reëel aanwezig, dat in de toekomst bij eventueel te verstrekken opdrachten door Nato-bond- genoten in Nederland, moet worden voldaan aan de eis, dat de kwaliteitszorg is af gestemd op regels, zoals vastgelegd in de Aqap. Kolonel Beem zette de inte grale kwaliteitszorg uiteen aan de hand van een spiraal achtige grafiek. "Deze toont de evolutie van het industri ële product, dat een steeds hogere kwaliteit krijgt". Hij lichtte dat toe. "Men heeft eerst de "ideeën-fase". De klant denkt na over het pro duct, de eisen die eraan ge steld moeten worden, de doelstellingen. Hierna komt de productie-fase aan de beurt. De ideeën moeten in productie-gegevens vertaald worden door de producent, de productie gaat plaatsvin den, waarna de derde fase aantreedt, de gebruikersfase. De klant gaat zijn product gebruiken, wil bij een nieu we afname modificaties, ver beteringen laten aanbrengen. De cirkel wordt gesloten, omdat bij een nieuwe op dracht deze nieuwe ideeën weer "ingebouwd" worden. Dat product krijgt dus weer een hogere kwaliteit". Het certificaat houdt in het kort in: "allied quality assu rance program", wat wil zeg gen dat betrokken producent een klant zodanige garanties kan bieden, dat er een con stante integrale kwaliteits zorg binnen de onderneming bestaat, waardoor de moge lijkheid aanwezig is om tij dens de productie in alle fa sen van het proces genoem de kwaliteit te tonen. v.l.n.r. de heren B. Wilton, KtZ I. W. B. Bruggenwirth en W. Bos

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 4