3 Kolonel ir F. H. Beem overhandigt het certificaat aan de heer ir J. A. Schaap. Levensloop Kwaliteitszorg wordt gedu rende de totale levensloop in de productie toegepast. Het gaat daarbij ook om standaardisatie en betrouw baarheid. Het aqap-certifi- caat is al eerder uitgereikt in de electronische- en vlieg tuigindustrie. De kwaliteits zorg wordt grondig bestu deerd door een evaluatie commissie. "Deze commissie heeft nooit eerder een der gelijke zware industrie voor wat betreft de kwaliteitszorg op haar merites hoeven te bekijken. Achteraf is dit mee gevallen. Speciaal wil ik in dit verband ook de naam van Majoor Wolters noemen". Hierna kwam de Kolonel tot zijn uitspraak als in de aan hef vermeld. Positief liet hij zich uit over de kennis van zaken bij ge noemde afdeling, waardoor men van defensie uit, d.m.v. een WF/RDM functionaris uit de productie onmiddellijk kan weten, wat wel en niet kan. Hij zette een vraagteken t.a.v. constante kwaliteits zorg, daar waar uitwisselin gen van medewerkers uit di verse afdelingen plaatsvindt. Maar hij toonde alle vertrou wen. "Dit twee-jarige certifi caat, dat na tijdige aanvraag en onderzoek onzerzijds weer verlengd kan worden dient u te beschouwen als een symbool van vertrouwen in de relatie tussen het Mini sterie en uw productgroep. Vertrouwen dus in de kwali teitsbeheersingssystemen van WF RDM Awb." Dynamisch Voorts wees hij op de veran deringen, die in kwaliteits zorg door allerlei omstandig heden kunnen plaatsgrijpen. "Kwaliteitszorg ligt niet vast, maar is in de tijd juist dyna misch. Het certificaat is als het ware een momentopna me ervan". Hij overhandigde de bedrijfsdirecteur van ge noemde afdeling, de heer ir J. A. Schaap, het certificaat. De laatste wilde niet op zijn emotionele gevoelens in gaan. "Rationeel kan ik slechts opmerken: wij gaan door op de ingeslagen weg. Met aqap hebben wij de in tentie er binnen onze organi satie een doelstelling van te maken. Het is een filosofie met als uitgangspunt: kwali teitsbeheersingssystemen om de klant met een goed pro duct tevreden te stellen. Bij serieproductie of het ver vaardigen van massagoede ren kan dat door het eind product zodanig te sorteren, dat de slechte producten er uit gehaald worden. Gezien de producten, die wij ver vaardigen vormen wij het be drijf bij uitstek, dat juist de kwaliteitsbeheersingssyste men hanteert, omdat het vaak om "enkelvoudige" exem plaren gaat. Daarom druk ken wij een kwaliteitslabel op ons werk. Zodoende kun nen kosten van afkeur wor den voorkomen. Wel moeten alle mensen worden gemoti veerd, aan deze methode mee te werken, omdat deze logisch is, gezien de eisen die de markt stelt". Positief De heer Schaap wees er voorts op, dat kwaliteitsbe heersingssystemen binnen het bedrijf niet als vervelend moeten overkomen, leder een, in alle geledingen moet er positief tegenover staan om tot de door de klant ge wenste hoogwaardige pro ductie te komen. Zoals dat onder meer ook in de niet- militaire kernenergieproduc tie gebeurt. In het geheel oordeelde hij de informatie van de klant zeer belangrijk. "Wij dienen dan in ons werk zo flexibel te zijn om die wensen onderweg tijdens de productie te verwezenlijken". En voorts: "Op deze manier komen wij tot hoogwaardige productie en de economie zal daarop aanhaken". Verdienen Het certificaat houdt volgens hem drie facetten in. "Het geeft ons verplichtingen t.a.v. de voorzitter en de gehele materieelraad van het Mini sterie. Wij hopen deze niet te beschamen. Voorts voelen wij ons trots, dat het certifi caat aan ons is toegekend. Maar wij zullen pas tevreden zijn, wanneer wij ons de naam in de praktijk hebben verworven het certificaat ook echt te verdienen".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 5