"Stena Sailer" 27 meter langer 7 apparatuur en zette de sen sors op zijn klamme, moede hoofd. Nu is hij al weer lang dood, maar ik heb mijn apparatuur die zelfde avond nog vernie tigd. Wat ik te zien kreeg, maakte me zo wereldvreemd en bang en zo beladen met schuldgevoelens, dat ik me inderdaad als de eerderge noemde man voelde die de atoombom ontdekte. Ik was duidelijk over de grens gegaan van wat zede lijk en menselijk was. Ik had als technikus meer willen doen dan ethisch te verant woorden was. En ik kreeg mijn straf. Slapen doe ik te genwoordig niet meer. Ik had net een dimensie te ver ge keken dan voor een sterveling goed is. Sindsdien besef ik beter dan ooit dat de techniek van onze eeuw niet alleenzaligmakend is, maar een goed waarmee men hoe staat het er ook weer? als-een-verstandig- rentmeester-moet-omsprin- gen. Geloof me, ga niet te ver. Ken je grenzen. Tracht niet voor God te spelen. Speel niet met dingen waarvan je de draag wijdte niet kunt zien. Bijvoor beeld niet met video. De hoofdstad van Uruguay heet Montevideo. De eerste spaanse ontdekker die deze plaats zag, noemde haar MONTE VI DEO, de Berg van de Levende God. Ik zal u nooit vertellen wat ik gezien heb. Eén van de ondersteuningen op één van de vetsleden Twee lieren op de dokvloer Planning en organisatie ge paard aan het onontbeerlijke improvisatievermogen spelen in de scheepsreparatie een zeer grote rol. De "Stena Sailer" in dok 3 is er weer een uitstekend voorbeeld van. Zoals wij in het vorige nummer van het WF-Nieuws memoreerden, wordt dit schip met 27 meter verlengd. De verlengings werkzaamheden verlopen zo vlot en uitgekiend, dat er sprake is van enkele dagen tijdwinst op het vastgestelde schema. De methode van verlengen beschreven wij al in een eer der stadium. Wij komen hier op nu slechts terug in de vorm van een fotoreportage,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 9