dacht aan uw optreden in het maatschappelijk gebeuren. Ook in uw werk en uw direc tie brengt mij daarvan op de hoogte. Er zijn wel eens mensen, die spreken van lintjesregen. Nu, die weten niet wat regen is. Want bij deze echte onderscheiding kom je nog lang niet in KNMI termen gesproken aan regen toe." Hij had een zeer duidelijke vergelijking om zijn ziens wijze kracht bij te zetten. „Stel, dat je het aantal inwo ners in Nederland op een meter taxeert. Welnu, dan is de dikte van het aantal ge decoreerden onder die be volking nog geen millimeter. Dat kun je met de beste wil van de wereld geen regen noemen". Belangrijk Het uitreiken van de Konink lijke Onderscheidingen noem de de burgemeester belang rijk. „Ik speel er een bemid delende rol in. De overheid, doch in de eerste plaats het Staatshoofd schenkt aan- 11 Schiedam „Je treft hier in Schiedam beroepen aan", zo verduide lijkte de burgemeester, „waarvan je als leek achter- over slaat. Hierdoor is bij voorbeeld die goede service verlening aan het buitenland mogelijk. Maar het leuke is, dat de mensen, die daarvoor zorgen over het algemeen natuurlijk niet allemaal en dat is niet erg in Schie dam woonachtig zijn. Je treft ze dan ook weer geregeld aan in andere hoedanighe den in het maatschappelijke leven, in de Schiedamse sa menleving. In het ziekenhuis- of het verenigingswerk en noem maar op. Dat is belang- rijk". Hij wees erop, dat het hier Toespraak van burgemeester Lems Het opspelden van de Koninklijke Onderscheidingen l om zowel maatschappelijke i als om economische belan- gen gaat. I „Het is ook plezierig te zien, dat er ruim 4.000 mensen hier bij WF werken in een plezie rige sfeer, 't Is wel een man- nenbedrijf. En in het jaar van de emancipatie van de vrouw moet u me dit maar vergeven, maar ik heb bewondering voor dit bedrijf. Ik zie echter niet zo gauw vrouwen al die moeilijke en vaak zware be roepen uitoefenen, hoewel er natuurlijk wel in diverse func ties dames werkzaam zijn". V.l.n.r.: C. Oosthoek, A. van Vliet, D. H. van Leeuwen, H. Zwarts, J. van Dijk, D. Lagewaard met echtgenotes

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 13