Oplossing Kerstpuzzel een slag voor! 17 Punt 1: veiligheid Tijdens de sfeervolle dagen rond kerst en jaarwisseling is er weer flink gepuzzeld. Was in 1974 de puzzel in de vorm van een soort rebus, thans moest men zich buigen over de bekende vorm van een kruiswoordraadsel. In vergelijking met het jaar daarvoor, toen er meer dan honderd oplossingen inge zonden waren, ligt deze keer het aantal inzendingen met ruim tachtig stuks iets lager. Dit houdt waarschijnlijk ver band met de aard en de moeilijkheidsgraad van de puzzel. Vanzelfsprekend zullen er meer mensen aan een oplos sing gewerkt en deze ook wel gevonden maar niet in gezonden hebben. Anderen zullen misschien halverwege zijn opgehouden. Uit diverse reacties is echter gebleken, dat er toch enkele addertjes onder het gras zaten. De goede oplossing drukken wij hierbij af. Na loting onder de goede oplossingen zijn de volgende prijswinnaars uit de bus ge komen, die een boekenbon van 25,ontvingen: M. H. van Heugten, Wenenweg 205, Vlaardingen. F. H. Mulder, Ommeloop 104, Brielle. W. D. Roukema, Dirk Schaferplein 16, Schiedam. De navolgende deelnemers ontvingen als troostprijs een fraaie ball-pen: L. Boer, Pr. Fred. Hendrikstraat 7a Schiedam A. van de Made Bejaardentehuis „De Meerpaal" Willem de Zwijgerlaan 2 Vlaardingen J. Stoel Dordtsestraatweg 552 Rotterdam Blijf uit de kinken! Het verslepen van zeesche pen is en blijft nog altijd een boeiend schouwspel. Het is dan ook vanzelfsprekend dat, wanneer zeeschepen worden versleept, verschillende men sen dit schouwspel volgen. Men bewondert het vakman schap van het personeel van de sleepboten en van de ver- haalploeg. De meertrossen zijn, en dat zult u zelf ook wel hebben gezien, tegenwoordig van Perion (een kunstvezelpro duct) inplaats van touw (plantaardige vezel). Wanneer er met de touwen/ stroppen iets gaat gebeuren, overbelasting, kapotschuren enz. rafelt de tros uit en op een gegeven moment knapt de tros en slaat weg. De touwentros waarschuwt ech ter. Dit is met Perion trossen anders. De trossen hebben een hogere breeksterkte dan touwentrossen, maar zij waarschuwen niet. Wanneer de Perlontros wordt over belast of doorschuurt, knapt de tros ineens, waardoor het

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 19