In memoriam Met leedwezen geven wij kennis van hun overlijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. I 19 In memoriam de heer J. P. M. Meuwese Burgemeester van Hilvarenbeek I Zeker voor degenen, die de heer Meu wese met zijn echtgenote nog hadden gezien in gezelschap van de heer en mevrouw Wilton bij het jubileumcon cert van de Wilton-Fijenoord Harmonie in de Doelen te Rotterdam op zaterdag 29 november 1975, was de schok groot toen zij enkele dagen later op dinsdag 2 december 1975 vernamen, dat hij plotseling was overleden. Zo plotseling, dat het vrijwel onmoge lijk leek. I Helaas, het bericht bleek maar al te waar. Ruim 15 jaar heeft niet alleen de staf van de Bedrijfsschool, maar hebben ook honderden Bedrijfsschoolleerlin- gen jaarlijks in zijn gemeente Hilvaren beek enige weken doorgebracht. Dank zij de inzichten en de voortva rendheid van de heer Meuwese kon de Bedrijfsschool haar vormingsactivitei- i ten realiseren en uitbouwen in de ge- meentebossen van Hilvarenbeek. I Bij de staf en bij tal van oud-Bedrijfs- schoolleerlingen zal met iets meer dan dankbaarheid alleen nu worden terug gedacht aan zijn verhaal voor de 3de- jaars leerlingen: "Waarom ben ik bur- gemeester geworden?" Twee aspecten kwamen hieruit sterk naar voren. De burgemeester gezeten s in de voorzittersstoel van de gemeente- raad, stijlvol en als rederijker zijn ver haal creërend en later als gastheer op de Vrijthof het gerstenat offrerend aan i; de grote stadsjeugd van W.F. Dit was altijd een indrukwekkende avondbesteding. Onze toenmalige eer- a ste-jaarsleerlingen hebben hem niet al- J leen als boeiend verteller meegemaakt, maar ook met hem de toren van Hil varenbeek beklommen en geluisterd naar deze unieke persoonlijkheid, die dan het carillon als stadsbeiaardier bespeelde. Het is niet vreemd dat deze man, die de stichter van de Kempische Cultuurdagen was, ook het voorzitter schap uitoefende van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfare-orkesten. Daarom was het ook zo'n schok voor diegenen, die hem twee dagen voor zijn overlijden nog hadden gezien en gesproken bij het feest van onze Harmonie. De Wilton-Fijenoord gemeenschap is hem veel dank verschuldigd, met name voor de innemende wijze, waarop hij altijd klaar stond voor de belangen van onze Bedrijfsschool en haar leerlingen. Hij ruste in vrede. 20-11-1975 A. Brinkman 81 jaar schilder (oud-werknemer) ca. 19 dienstjaren 22-11-1975 J. J. de Kloe 91 jaar bankwerker (oud-werknemer) ca. 26 dienstjaren 24-11-1975 J. v. d. Steen 60 jaar transporteur ca. 39 dienstjaren Op 24 november 1975 is in de leeftijd van 60 jaar overleden de heer J. van der Steen. Hij trad ca. 40 jaar geleden bij onze onderneming in dienst en was lange tijd werkzaam als transporteur bij de Terreindienst. De heer Van der Steen leefde nogal teruggetrokken. Vooral na het overlij den van zijn broer, een half jaar gele den, werd zijn gezondheid slechter en raakte hij verder in zichzelf gekeerd. 27-11-1975 J. Ouwerkerk 75 jaar ass. kleedlokaal (oud-werknemer) ca. 17 dienstjaren 01-12-1975 W. van Oordt 79 jaar brandweer (oud-werknemer) ca. 23 dienstjaren 17-12-1975 J. Schneider 65 jaar bankwerker (oud-werknemer) ca. 25 dienstjaren 22-12-1975 J. Goedkoop 54 jaar fitter (oud-werknemer) ca. 23 dienstjaren 28-12-1975 K. Berkhout 72 jaar timmerman (oud-werknemer) ca. 29 dienstjaren 31-12-1975 L. J. Sens 60 jaar mach. schaver (oud-werknemer) ca. 18 dienstjaren 24-01-1976 J. van Baarle 49 jaar ass. bedrijfsleider ca. 22 dienstjaren Op zaterdag 24 januari jl. is door een noodlottig verkeersongeval onze heer Van Baarle samen met zijn echtgenote om het leven gekomen. De heer Van Baarle heeft zich in de jaren, die hij bij ons heeft mogen wer ken, doen kennen als een consciënti euze en prettige collega. In zijn functie als assistent-bedrijfsleider voor electri- sche werkzaamheden is hij mede be trokken geweest bij grote objecten. Wij verliezen in hem een secuur en be trouwbaar medewerker. Ons medeleven gaat uit naar de familie leden en in het bijzonder naar hun zoon Arie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 21