«Veranderingen in een te overzien tijdsbestek vaak van ingrijpende aard» Burgemeester drs A. J. Lems: „Een ieder van u laat zijn voetstappen na in het bedrijf. Mede daardoor is het tot een bedrijf geworden, waarop Schiedam en het gemeente bestuur trots zijn". De burgemeester van Schie dam drs A. J. Lems stak ook ditmaal tijdens de gebruike lijke jubileumviering in de kantine Hoofdkantoor zijn be wondering voor WF niet on der stoelen of banken. Het thema van zijn toespraak baseerde hij op de verande ringen, die zich hebben afge speeld in het tijdsbestek, waarin de jubilarissen hun krachten aan het bedrijf heb ben gegeven. Een eigenlijk makkelijk te overziene tijd, waarin toch zoveel is ver anderd. „Vóór de oorlog moest je bij voorbeeld vragen om zaken en nu niet. Denk maar aan het roken. Nu wordt het zelfs afgeraden. Met eten net zo. Vroeger werd gezegd: flink eten; je wordt er sterk van. En nu? Ook andersom Het aardige van de jubileum vieringen bij ons bedrijf vond hij, dat behalve de jubilaris sen ook hun echtgenotes aanwezig zijn en daarnaast de staf, leden van de staf en enkele gepensioneerden. Een hechte bedrijfsband en een goede doorsnede van het ge heel. Procedure Vervolgens schetste de heer Lems de procedure inzake het aanvragen van Koninklij ke Onderscheidingen voor hen, die 40 jaar in dienst zijn. Hij duidde daarbij op het sa menspel tussen het gemeen tebestuur, het bedrijf en „Den Haag". „Wel grieft het mij persoonlijk, dat er verschil lende „kleuren" onderschei dingen zijn. Ik hoop, dat dat verandert. Voorts wil ik er op wijzen, dat sommige mensen om persoonlijke redenen geen prijs stellen op een on derscheiding. Voor een der gelijk standpunt dient respect te worden opgebracht. Maar evenzeer dienen dat dege nen, die deze onderscheiding niet wensen, op te brengen ten aanzien van hen, die er wel prijs op stellen". Vrij De burgemeester wees op het feit, dat de ambtelijke molens soms wel eens traag malen. „Reden waarom een enkeling zijn onderscheiding bij een volgende gelegenheid zal krijgen. Dat zal men niet euvel duiden. Trouwens, dat Felicitaties van de burgemeester levert nog een extra vrije dag op ook De onderscheidingen ziet hij als een attentie van het staatshoofd voor aan de ge meenschap bewezen dien sten. Zulke attenties komen in elke cultuur voor. „Of men nu de Oostbloklanden neemt, dictaturen, democratieën of wat dan ook. Overal doet zich de behoefte voor om derge lijke attenties op een gege ven moment uit te reiken". En de daad bij het woord voegende reikte hij vervol gens de onderscheidingen uit. Naar Hij wees ook op de huidige veranderingen, die zich aan het voltrekken zijn. „Er ver schijnen nare geluiden in de kranten over 1976. Die ver anderingen zullen naar ik hoop van tijdelijke aard blijken te zijn. U heeft echter ook positieve veranderingen tijdens uw loopbaan meege maakt. Hiermee bedoel ik de verbeteringen op sociaal- economisch terrein". De bur gemeester betrok in zijn toe spraak bestaande verschillen in het maatschappelijke ge beuren. „Natuurlijk bestaan er verschillen in opvattingen tussen bedrijfsleidingen en ondernemingsraden. Dat is bij Wilton-Fijenoord niet an ders. Alleen komen die ver schillen in dit bedrijf boven water. Er wordt over gespro ken. En dat is een goede zaak". v.l.n.r. De heren G. C. Schrey, A. van Hillo, L. Voorburg, L. Onverwacht met echtgenotes

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 12