Vorstelijk monument van ijspegels Vertoning WF-Journaal 1975 De greep van Koning Winter was kort, maar toch enigszins hevig. Ook op de werf. Koud staal en ijs pegels als in de grotten van Han zijn in dat geval geen onbekend gezicht. Hier en daar een vuurpotje om iets tegen deze koele monarch te ondernemen, zijn evenmin een onbekend verschijnsel. Zijn koele adem heeft echter voor wie het zien wil soms een artistieke waarde. Eén onzer fotografen heeft er kennelijk gevoel voor, waarmede niet de temperatuur, doch de creatieve gevolgen worden bedoeld. In één van de dokken kroop als het ware een bevroren waterval naar beneden als een soort druipsteen, gelijk in de eerder vermelde Belgische grotten. Vooral een detail-opname van een deel van deze immense hoeveelheid ijspegels kan een streling voor het oog zijn: een vorstelijk monument, ijs en weder dienende slechts (zje voorpagina) Dankbetuigingen 11 Evenals voorgaande jaren stelt de direktie alle werkne mers en/of hun echtgenotes in de gelegenheid de hoogte punten van ons bedrijf in 1975 in het daarvoor weer speciaal gemaakte W.F.-film- journaal te bekijken. Woensdag 17 en dinsdag 23 maart 1976 zijn de dagen, waarop deze film wordt ver toond. De plaats van handeling is de Grote Doelenzaal te Rotter dam, bij uitstek geschikt voor onze bijeenkomsten. In dit gebouw komt onze W.F.-Harmonie, die weer voorafgaande aan ons jour naal concerteert, uitstekend tot zijn recht. Het programma voor genoem de twee avonden luidt als volgt: 19.00-19.50 uur: programma van lichte muziek door de W.F.-Harmonie. 20.00-20.10 uur: opening door één onzer direktieleden. 20.10-20.45 uur: vertoning W.F.-Journaal 1975. 20.45-21.15 uur: pauze. 21.15-23.20 uur: vertoning van de speelfilm „The Sting", met o.a. Paul Newman en Robert Redford. Het verhaal van deze film speelt zich af in de Verenig de Staten omstreeks het jaar 1936. Twee zakkenrollers ontfutse len een loper van een illegale bookmaker een aardig som metje geld en delen samen. De oudste besluit na deze slag zijn zakkenrollersloop baan eraan te geven, doch de jongste gaat goede sier ma ken van zijn geld. De illegale bookmaking is in handen van een onscrupuleuze zaken man, die zijn mensen achter de zakkenrollers aanstuurt, wat de dood van de oudste tot gevolg heeft. De jongste besluit zijn hand langer te wreken en neemt daarvoor een beruchte zwen delaar in de arm. Na allerlei verwikkelingen slagen deze beiden erin de onscrupuleuze zakenman financiëel beentje te lichten, waardoor de fami lie van de gedode zakken roller uit de nood is. In deze film komt ook het bekende pianostukje „The entertainer" voor, hetwelk ook nu nog regelmatig door de radio klinkt. Een film die nog steeds volle zalen trekt en die wij u van harte aanbevelen. Voor onze gepensioneerden hebben we een film, die het bejaardenprobleem in een te huis behandelt. Meer willen wij u hierover niet zeggen, doch wij garanderen u anderhalf uur vermaak bij deze Frans-Belgische pro- duktie. De aanvragen om toegangs bewijzen kwamen dit jaar weer in grote getale binnen. Zoveel zelfs dat wij hen die hun aanvraag te laat inzon den, moeten teleurstellen. Tot slot wensen wij u een plezierige middag of avond toe, waarbij wij onze oud werknemers nog even op het hart willen drukken bij het binnenkomen en verlaten van de Doelenzaal vooral rustig te lopen, vooral als het buiten nat is. Gaat u ook niet lopen wan neer de zaal reeds donker is, doch wacht u dan even tot een „ouvreuse" u naar een plaats brengt. In het verleden zijn hierbij al eens ongeluk ken gebeurt, die voorkomen hadden kunnen worden en die de stemming kunnen be derven. Mede namens de kinderen Dankbetuigingen werden ont- 25-jarig jubileum van: dank ik de directie, chefs, vangen i.v.m. 40-jarig jubile- bazen en collega's voor het medeleven betoond tijdens de ziekte en na het overlij den van mijn man. De be langstelling van zovelen heeft mij diep getroffen. Mevrouw C. J. M. Loopik-Roepers urn van: E. Goos A. van Hillo L. Onverwacht G. C. Schrey Mej. J. den Braven J. G. M. Bakker W. Lucas B. v. d. Velden pensionering van: R. Arends

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 13