T 8 "Anderhalve eeuw bewust bouwen aan WF-sfeer' 12 Ir B. Wilton bij afscheid gepensioneerden „Met uw pensionering bent u aanbeland in een nieuwe fase van uw leven. Het is echter geen holle fase. Er staat veel positiefs tegenover". Het lid der directie, de heer ir B. Wilton, sprak de in 1975 gepensioneerde WF-mede- werkers toe tijdens de op donderdag 29 januari jl. in de kantine Hoofdkantoor beleg de traditionele afscheidsbij eenkomst. Een en ander speelde zich af in een ge moedelijke sfeer. In zijn toe spraak was evenwel een on dertoon van spijt te proeven. „U bent eigenlijk een stukje van onze gemeenschap, maar door uw afscheid een bewust verlies voor ons bedrijf ge worden. In al die jaren van samenwerken hebt u meege- bouwd aan de sfeer in het bedrijf. Anderen deden dat ook al. Die begonnen 100 tot 150 jaar geleden. Zij hebben het be drijf veranderd, opgebouwd en aangepast". Hij duidde hier op het feit, dat het de mensen zijn, die het bedrijf een gezicht geven. De ma chines en dergelijke zijn maar een bijkomstigheid. Jongeren Wat hij belangrijk vond was, dat men zijn ervaringen weer overdraagt aan jongeren. „U hebt hieraan een belangrijke bijdrage geleverd. De sfeer is maatgevend voor ons be drijf, is als het ware bedrijfs eigen, die vind je nergens anders zo. En u hebt ge toond door hier te komen en te blijven zich te kunnen aan passen. Dat is een goede zaak". De heer Wilton zag ook wel de nadelen van de pensione ring. „Deze gaat gepaard aan het ouder worden. Men hecht zich ook meer aan gewoon ten. U zult uw „gewone doen" missen, alsook de kameraad schap met de anderen". Hij noemde eveneens de voor delen. Men heeft geen ver plichtingen meer om bijvoor beeld op tijd op het bedrijf te zijn. Men is geen fluitman- netje meer. Hij illustreerde dat als volgt: „Ik sprak eens een oud WF-er en zei: als je 's morgens de fluit hoort, draai je je zeker nog eens lekker om? Welnee, was het antwoord, ik sta zelfs vroeger op maar 't hoeft niet!". Klusjes Een ander belangrijk facet achtte hij het bezig zijn en blijven. „U hebt thuis zoveel klusjes te doen. Al is het maar de theepot warmen, de afwas doen of een kapotte stofzuigerslang repareren". Hij pleitte tevens voor een schriftelijke cursus voor de wasmachine. „Dat is toch al tijd maar een lastig ding. Het bezig blijven is een nood zaak. Het behoedt u voor vereenzaming. Men raakt achterop. Een andere scha duwzijde is, dat men ouder wordt, vrienden en kennissen verliest en zelf vaak gebre- De heer Tol reikt de geschenken uit Belangstelling van de heren Wolfs en Blommers Aandacht voor de toespraak van de heer Wilton

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 14