Vorming en opleiding 13 ken krijgt". Hij ging daarnaast in op de verbeterde sociale omstandigheden. „Tegen woordig is men echter ver zekerd van een redelijke oude dag. Vroeger lag dat anders. Nu zijn er veel extra's. Zoals de 65-plus kaart. Deze biedt de moge lijkheid tegen voordelige ta rieven ergens heen te gaan". Genieten Hij besloot met de gepensio neerden een heel prettige tijd toe te wensen. „Een periode, die misschien niet helemaal VORMINGSKAMP 1976 Hoewel de weersomstandig heden de bedrijfsschoolleer- lingen nog niet direct naar kamperen doen verlangen, zijn de voorbereidingen voor het vormingskamp 1976 al in volle gang. De heer Van Maanen is er ook dit jaar in geslaagd tus sen de examens, de feestda gen en de grote vakantie in een kampindeling voor de verschillende klassen te ma ken. Het eerste kamp zal maan dag 3 mei van start gaan. Zes dagen onder leiding van de heer Van Maanen en de be geleidende leraren in team verband werken in ons eigen Vormingscentrum in de ge- meentebossen van Hilvaren- beek. Het wordt een pittig programma met sportactivi teiten, kaartleesoefeningen, excursies, droppings en an dere activiteiten. Bij de voorbereidingen wordt eveneens wat van de leer lingen en hun ouders verwacht, namelijk de goede conditie van fiets of brom fiets, waarmee de reis wordt gemaakt. Veiligheid is ook hier punt één. Ook dit jaar heeft de Schiedamse Ver keerspolitie zich weer bereid verklaard het vervoermiddel van de leerlingen aan een ideaal is voor wat betreft het jaargetijde. Maar hoewel het geen zomer is, stelt deze pe riode u toch in staat om te genieten van de milde warm te van het levenslicht rond om u. En daarbij gevoegd de herinneringen aan uw leven hier bij WF". De gepensioneerden kregen een presentje mee, waarbij gekozen kon worden uit een tafelaansteker, een thermo meter/hygrometer-set of een portefeuille. Voor de dames was er een doos heerlijke bonbons. deskundige keuring te onder werpen. De data van deze keuringen die op de Bedrijfsschool zul len plaatsvinden, zullen bij tijds aan de leerlingen wor den bekendgemaakt. De kampindeling ziet er als volgt uit: 3 t/m 8 mei: Voorbereidend Leerjaar 1-2-3 10 t/m 15 mei: Voorbereidend Leerjaar 4-5-6 17 t/m 22 mei: Lassen 2 Pijpenbewerken 2 31 mei t/m 5 juni: Draaien 2 Bankwerken 2 14 t/m 19 juni: Elektro 3 Draaien 3 Scheepsmetaalbewerken 3 26 t/m 31 juli: Lassen 3 Bankwerken 3 2 t/m 7 augustus: Pijpenbewerken 3 Plaat- en Constr.w. 3 9 t/m 14 augustus: Elektro 2 Plaat- en Constr.w. 2 Scheepsmetaalbewerken 2 P. G. van de Geer WILTON-FIJENOORD GEADOPTEERD! Het lezen van deze kreet zal ongetwijfeld enig fronsen van het voorhoofd ten gevolge hebben. Adoptie van de werf? Wat nu weer? Laten wij u snel uit de droom helpen. De Stichting Contactcentrum Be drijfsleven-Onderwijs heeft zich o.m. ten doel gesteld om de docenten en leerlin gen van Middelbare scholen in contact te brengen met de maatschappij en dan wel in het bijzonder met het aspect bedrijfsleven. In dit kader "adopteren" de middelbare scholen elk jaar een bedrijf, dat zich heeft aangesloten bij het hierboven genoemde C.B.O. Wilton-Fijenoord heeft zich al vele jaren laten adopteren. Wij noemen in dit verband de Rijksscholengemeen schap in Schiedam, het Ste delijk Gymnasium en de Scholengemeenschap Spie- ringhoek en in Vlaardingen "Het Groen van Prinsterer". Dit jaar is het de Openbare Scholengemeenschap "Prof. Casimir" uit Vlaardingen die met haar HAVO-4 afdeling de werf heeft geadopteerd. Ter informatie enige cijfers: Er zijn 1425 leerlingen ver deeld over V.W.O., Voorbe reidend Wetenschappelijk Onderwijs, in dit V.W.O. vindt u twee afdelingen t.w. gym nasium en atheneum. Verder H.A.V.O., Hoger Alge meen Voortgezet Onderwijs, en M.A.V.O., Middelbaar Al gemeen Voortgezet Onder wijs. Er geven 85 docenten les in totaal 57 klassen. De groe pering, die W.F. heeft gea dopteerd, vindt u in de 4e klassen van het H.A.V.O. U zult zich afvragen, goed dat weet ik nu, maar hoe gaat zo'n adoptie dan in zijn werk. In de betrokken Scholenge meenschap is veelal het C.B.O.-contact in handen van een van de schooldekanen. Deze leraar, die naast zijn leraarstaak vooral een bege leidende en informatieve op dracht heeft, is ook de ani mator van deze aktiviteit. Voor het eerste verkennende gesprek op de werf was de dekaan, de heer Wessels, vergezeld van een zestal leer lingen. Uit het werfverhaal kon een inventarisatie ge maakt worden van een aan tal belangrijke onderwerpen, die de leerlingen nader toe gelicht zouden willen hebben op school. Daartoe zullen een vijftal medewerkers van W.F. gastlessen geven op het Casimir. Voor de visuele in formatie zal natuurlijk ge bruik gemaakt worden van het Bedrijfsjournaal 1975. Om het gehele projekt af te slui ten zullen de rond 125 HAVO leerlingen een werkbezoek aan de werf brengen, om het allemaal echt te zien. Dat hierbij de 3e jaars leer lingen van de Bedrijfsschool een aktieve rol zullen spelen, is duidelijk. Wilton-Fijenoord geadop teerd door het Casimir! Een goed initiatief. We zullen er iets goeds van maken. INBINDEN JAARGANG 1975 WF-NIEUWS Voor belangstellenden bestaat weer de gelegen heid hun jaargang van het WF-Nieuws van het afgelopen jaar te laten inbinden. Gegadigden kunnen be trokken jaargang aan bieden aan mevrouw Y. Lucas - De Heer, Personeelsdienst, Wilton-Fijenoord, Hoofdkantoor. De kosten voor het in binden bedragen ongeveer 25,50. Datum van inlevering: vóór 15 maart a.s.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 15