Personalia k 15 zijn daar niet tegen als het maar gaat om een Europese beslissing tot invoering van de met de zomerdienstrege ling gelijk moeten lopende zomertijd. Los hiervan begint tot ieders verrassing Frankrijk op 28 maart a.s. aan de zomertijd, die sinds jaar en dag al be staat in landen als Engeland, Italië en Portugal. Vele voordelen Zomertijd heeft voor de re creatie, de vakantie en het toerisme vele voordelen. Voor het verkeer betekent het een uur langer wandelen, fietsen en autorijden bij daglicht. Uit een vergelijking van de verkeersonveiligheid vóór de invoering van de zomertijd met die na de invoering zou echter pas duidelijk kunnen worden of de grotere veilig heid, die door de betere zichtomstandigheden 's avonds wordt verkregen, gro ter of kleiner is dan de ge ringere veiligheid in de och tenduren. Daarbij komt dat met de zo mertijd het verkeer in de avonduren zal toenemen. En meer verkeer betekent meest al meer ongevallen. Vooral als er meer fietsers en brom fietsers bijkomen. Zekerheden in de ongevallen statistiek zijn dat de kans op een ongeluk bij duisternis groter is dan bij daglicht en dat er meer op de weg mis gaat in het uur na het einde van de avondschemer, dan in het uur na het begin van de ochtendschemer. Mocht de zomertijd een posi tieve invloed hebben op de verkeersonveiligheid, dan zal die echter zeer gering zijn, zo is de verwachting. Verlichting bleek vaak niet in orde Veel weggebruikers schenken nog altijd te weinig aandacht aan hun verlichting. Veilig Verkeer Nederland leidt dat af uit de door 274 garage bedrijven en 66 afdelingen van VVN verstrekte resultaten van verlichtingscontroles. Deze nakijk-beurten werden eind vorig jaar gehouden in het kader van de VVN-actie „Blij u te zien", waarin de weggebruikers werd gewezen op het nut van „zien en ge zien worden". Aan de actie namen ongeveer 750 erkende garagebedrijven en honder den afdelingen van VVN deel. De verzamelde controlegege- vens hebben betrekking op zo'n 35.000 auto's, bijna 9.000 fietsen en tegen de 1.600 bromfietsen. Bij maar liefst eenderde van de nagekeken auto's werden één of meer mankementen aan de verlichting geconsta teerd; vooral de koplampen bleken vaak niet in orde te zijn. Bij de tweewielers vertoon den eerder de fietsen gebre ken, meestal aan het achter licht, dan de brommers. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: N. Hagendijk tuinman 13-02-1976 C. L. Nikerk bankwerker 13-02-1976 M. H. 't Hooft bankwerker 13-02-1976 H. Koenen el. monteur 12-03-1976 G. Droge bankwerker 12-03-1976 D. van der Kraan timmerman 12-03-1976 J. v. d. Bos bankwerker 12-03-1976 A. Bagijn ketelmaker 12-03-1976 WILLY WILTON FONDS Ontvangen t.g.v. Willy Wilton Fonds wegens verkoop oud materiaal in de maanden december '75 en januari '76: 1668,—. Ontvangen van N.N. 29 jan. 1976: 100,—. AFD. FOTOGRAFIE De afdeling Fotografie is in middels aan het 2e gedeelte van het seizoen 1975-1976 begonnen. Hieronder volgt het programma zoals dat tot 20 mei 1976 is vastgesteld. 12 februari: Deze avond is bestemd voor het "eigen produkt". Gaarne dia's meebrengen (max. 36 per persoon). 26 februari: Onze 4e competitie-avond; onderwerp vrij. 11 maart: Voor deze avond hebben wij Mevrouw de Roon van de Haagse fotoclub uitgenodigd. Zij zal een boeiende dia avond verzorgen met als on derwerp "Wondere wereld van kleur, een dia-serie van alles wat fotografisch boeien kan". 25 maart: Onze 5e competitie-avond; onderwerp vrij. 8 april: Modelavond; de laatste keer in dit seizoen. Laten we er weer een gezellige avond van maken. 22 april: We hebben de heer Boer weer gevraagd wat van zijn werk te laten zien. Het be looft weer een gevarieerde avond te worden. 24 april: Op deze zaterdag gaan we een dagtocht maken naar de Kempen. Gaarne t.b.v. een vlotte organisatie zo spoedig mogelijk aan Hr. v. d. Kooi opgeven wie mee gaat (met echtgenote resp. verloofde). 6 mei: Onze 6e competitie-avond; onderwerp vrij. 20 mei: Jaarvergadering; op deze avond vindt de prijsuitreiking plaats aan de hand van het totaal behaalde resultaat op de diverse competitie-avon den. Tevens bestaat de gele genheid om de wensen voor het volgende seizoen ken baar te maken. Het bestuur meent ook nu weer een gevarieerd pro gramma te hebben samen gesteld en hoopt de leden en belangstellenden weer op de gebruikelijke donderdag avonden te mogen begroe ten. Het Bestuur AFD. HENGELSPORT Wat wij ieder jaar in de win termaanden vreesden, is nu gebeurd. De boel was dicht gevroren. Er is natuurlijk nog gevist, maar dan door een enkeling, die hier of daar nog een open stuk water wist te vinden. Het weer tijdens het eerste eierconcours was ook bar en boos; hagel, sneeuw en on weer. Die dag is er ook maar bitter weinig gevangen. En toch waren er nog 15 man aan de waterkant. Nu wordt er al 14 dagen geen con cours gehouden, maar dit was nu ook weer niet zo erg. Men had nu de gelegenheid om de hengels en tuigjes eens na te zien. Los zittende delen van uw hengel kunnen ellende geven aan de water kant met ingooien, bijvoor beeld het topje of twee delen tegelijk weg. Dit is te voor komen zo vertelde mij de heer J. Zonneveld door wat kaarsvet aan de uitein den van elk deel te doen en het is heus afdoende. Pro beert u het maar eens en u zal zien, dat uw hengel weer goed vast in elkaar zit en hij gaat ook weer makkelijk uit elkaar. Ja nu hebben we nog twee eierconcoursen te vissen, heren hengelaars, en dit moet zo mogelijk vóór 15 maart, want dan sluit het vis- seizoen. Lukt dit niet dan zullen we misschien naar buitenwater uit moeten wij ken, bijvoorbeeld het Haring-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 17