"Sea Lion I" zei WF vaarwel na de flinke verbouwing 1 Dat leggen van pijpen werd trouwens eveneens gesimu leerd of nagebootst. Op 16 februari vonden in de Waalhaven, waar de "Sea Lion I" aan de boeien lag, de laatste kraantesten plaats, tijdens welke een meer dan 2.000 ton zware last werd gehesen. De foto's tonen het schip met de zware kraan, de ballast- tanks, het helicopterdek, de veranderde accommodatie en de fenders aan de huid, die beschadigingen moeten voorkomen tijdens het aan leggen van supply-schepen in volle zee. Onze dochtermaatschappij Turbo Blower Service lever de drie nieuwe turbo blowers voor dit schip. De grote klus is geklaard: de "Sea Lion I", de voormalige ertstanker is door Wilton- Fijenoord omgebouwd tot een gigantisch kraanschip/ pijpenlegger met een door de RDM aangebrachte kraan erop van 2.000 ton hefvermo gen. Bij het ter perse gaan van dit WF-Nieuws heeft ook de overdracht of eerder de in gebruikneming plaatsgevon den door de Netherlands Off shore Comp. Daaraan vooraf ging echter de proefvaart. Tijdens deze tocht van vier dagen in begin februari werd het traditionele proeftocht programma van een normaal schip afgewerkt. Maar ook vonden beproevingen plaats met betrekking tot de veran keringsmethode van het schip. Zoals in eerdere arti kelen over dit grote karwei, dat ongeveer een jaar duur de, werd beschreven, be schikt het schip over tien werkankers, waar langs het als het ware "voortkruipt" tijdens het leggen van pijpen. ui Met de "Sea Lion I" is een

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 3