Offshore-vinding op «Orca» aangebracht 2 vertrouwd gezicht vertrokken en daarmee ook weer een stuk inbreng uit de WF-ge- meenschap, een inbreng die door de jaren heen is uitge zwermd over de hele aard bol. Het kraanschip/pijpenlegger "Orca" van de Netherlands Offshore Comp. werd bij WF voorzien van een nieuwe pij penstraat naar een geheel eigen ontwerp. Dit is een complete installatie voor het leggen van pijpen buiten gaats. De vroegere appara tuur was indertijd verwijderd om het vaartuig alleen als kraanschip voor de offshore werkzaamheden in te zetten. De op de foto op de voor grond zichtbare zogenaamde "line-up" tafels werden van uit Rotterdam waar zij op geslagen lagen naar WF getransporteerd. De brandstofpompenafdeling droeg zorg voor het overha len van betrokken hydrauli sche apparatuur ervan. Daar na werden zij aan boord ge plaatst op een bordes boven het water, aangezien de blis- tertanks van het schip juist ophielden, daar waar deze apparatuur moest komen. Helemaal links is zichtbaar een speciaal aangebrachte golfbreker, die een en ander tegen hoge zeeën beschermt. Rechts onder op de foto ziet men de pijpenaanvoerbaan. Van hieraf worden de te be werken pijpen op de "line up" tafels gebracht, die deze weer in een juiste positie manoeuvreren in verband met het aan elkaar lassen. Voorts zijn zichtbaar de las- huisjes. Deze dienen om on der alle omstandigheden droog te kunnen lassen. Zij worden afgedekt met zeil doek met uitzondering van de voorste, waarop een sta len beplating komt te zitten om het eerder genoemde bordes te verstevigen. Het is niet teveel gezegd, dat werkelijk alle afdelingen van WF bij dit zeer omvangrijke karwei betrokken zijn ge weest. Deze job die om streeks eind februari gereed kwam, maakt van de "Orca" een universeel kraanschip/ pijpenlegger. De nieuwe pijpenstraat Het testen van de kraan

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 4