Geslaagde proeftocht van „Pavlos B„ «Seatrader» wordt ook met 27 meter in dok verlengd 4 Op 3, 4 en 5 februari maakte de door ons gebouwde bulk carrier "Pavlos B" (50.900 dwt) een geslaagde proef vaart. Alle beproevingen werden met goed resultaat afge werkt. De werkzaamheden in ver band met de verlenging van het Zweedse roll-on/roll-off schip "Seatrader" zijn in vol le gang. Het schip ondergaat op onze werf eenzelfde in greep als onlangs het zuster schip "Stena Sailer", die nu onder Cyprische vlag als "Farha" de zeeën bevaart. Ook de "Seatrader" is in dok in tweeën gesneden, waarna het voorschip met behulp van tijdelijk op de dokvloer vast- gelaste lieren en aange brachte vetsleden van het achterschip is weggetrokken. De tussen de beide scheeps delen vrijkomende ruimte van 27 meter wordt "dicht ge bouwd" met secties, waar door het schip de gewenste verlenging ondergaat. Ook dit keer gebeurt dat dus niet met een zogeheten drijfsec- tie. Behalve het feit, dat dit schip moet worden verlengd, wor den er ook werkzaamheden uitgevoerd aan de beide voortstuwingsmotoren. De motorfundatieplaten hiervan moeten worden verwisseld. Dat is bij de "Stëna Sailer" net eender gebeurd. Boegdeur De "Seatrader" die inder tijd met een halve meter is verhoogd en daarom iets af wijkt van het zusterschip "Stena Sailer" ondergaat nog andere werkzaamheden. De boegdeur werd na de bouw van het schip meteen dichtgelast en nooit gebruikt. WF gaat nu de hydraulische bediening hiervan aanbren gen. Dit werk omvat onder meer: het installeren van hy draulische pijpleidingen, hy draulische cilinders en hy draulisch bediende vergren delingen. Van de oprijklep in de boeg was een gedeelte weggenomen. Het nieuwe stuk zal nu door ons worden aangebracht, voorzien van eveneens een hydraulische

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 5