Bouw bulkcarrier gaat verder «Jubilarissen uit alle geledingen maken het bedrijf hecht en sterk» 6 Ter wille van een vlotte, doel matige scheepsbouw ge bruikt men zoals wij dat al eerder gewend zijn bij de bouw van schepen op de helling een personenlift. Deze staat opgesteld langs de huid van de snel groeien de 70.900 dwt bulkcarrier. De lift is duidelijk op de foto te zien: aan bakboord, vlak naast de stellingen. Ir B. Wilton bij jubilea „De oude Phoeniciërs had den in hun religie verweven de navolgende symbolische stelling: mensen horen op het land; vissen in het water. Als nu mensen zich in of op het water gaan begeven, worden de goden boos. Daarom smeekte men de gunst van de goden af door een schip te dopen. En dat gebeurde heel kien! door een vrouw; die ging toch immers nooit met het schip mee De goden konden daarop geen aanmerkingen maken". Tijdens de jubileumviering op vrijdagmorgen 30 januari jl. in de kantine Hoofdkantoor sprak het lid der directie, de heer ir B. Wilton, op zinne beeldige wijze zijn waarde ring uit voor de echtgenotes van de jubilarissen. Hij deed dat door het in de aanhef van dit verhaal vermelde voor beeld. Bijtanken „U, dames, bent immers de genen, die ons als wij soms wat gramstorig of verbolgen dan wel vermoeid van ons werk komen, weer bijtankt. U moet steeds maar dat hu meur van ons mannen opvan gen. Dat bijladen van de ac cu is van veel betekenis". Hij plaatste zijn toespraak in een gezellige sfeer. Een grap je hier, een „bon-mot" daar. Later zou de burgemeester hierover zeggen: „Een van de fijne dingen bij WF is tijdens dit soort bijeenkomsten, dat je soms op dit uur van de dag een geweldige voorstel ling krijgt, die je eigenlijk 's avonds als een brok amu sement verwacht". De heer Wilton rakelde de historie van deze vieringen op. „Vroeger gebeurde dat in de directiekamer. Er werd Toespraken van de heer Wilton

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 8