Jubilarissen van de maand 7 toen nog wel verschil in stand gemaakt. Dat doen wij nu an ders. Nu hoef ik ook maar één toespraak te houden, toen drie! Eén voor de uur-, één voor de week- en één voor de maandloners. Nu doen wij het gezellig, gezamenlijk bij een. De jubileumviering is iets, dat ons allemaal aan gaat; het hele bedrijf. Net als de veiligheid. Die raakt ons allemaal evenzeer". Saamhorig Op dat thema ging hij dieper in, althans: op de saamhorig heid. „U heeft in de onderne ming altijd samengewerkt. Daarom zijn wij blij met zo veel jubilarissen uit diverse groeperingen. Dat maakt ons als bedrijf zo sterk. Niet dat wij altijd zeggen hoe goed wij het doen. Want dan zou den wij in slaap vallen. En dat zou geen goede zaak zijn. Het bedrijf moet een dyna mische, levende, bewegende eenheid zijn, waar wij wer ken en waar wij de sfeer ge zamenlijk opbouwen. De sfeer is de optelsom van onze individuele uitstralingen, zo als onze voorgangers dat de den en zoals onze opvolgers dat zullen doen. Daarbij moe ten wij ons wel aanpassen aan de omgeving: dat geldt intern zowel als extern". Hierna ging de heer Wilton over tot de individuele toe spraken. Een projectbaas steekt in zijn vrije tijd vaak feestrede voeringen af. „Heb ik nu al iets gezegd, dat u nog niet heeft gezegd? En dan in uw vrije tijd muziek maken bij de Gusto Niet erg hoor, want met één tent maak je nog geen kermis!" Kruiser Een bankwerker had vroeger veel aan de kruiser gewerkt. „Daar hebben we heel wat in gestopt. Voor een „zacht" prijsje, grapte hij. „Ja, nu dan maar een klein korvetje Een projectbaas had nog al wat rondgezworven. „Van het ene naar het andere werfje. Toen bent u bij een grote ge bleven. Gelukkig, anders had den wij u moeten missen". Een medewerker van de F en A hoorde ook hoe over hem werd gedacht. „Belangrijk werk. U probeert in cijfers vast te leggen, wat wij pro beren te doen. Niet makke lijk!" Een pijpfitter had zich het vak helemaal zelfstandig eigen gemaakt. „Voor u gaat geen zee te hoog en is geen pijpje te klein. Heel goed". Waardering ook voor een chasseur detailplanner, die al grijzend begint te worden. „Typisch, bij ons worden de mensen wel grijs, nooit blond". De bedrijfsschool was de bakermat van een afde lingsbaas geweest. „De school werd toen nog „ape- kooi" genoemd. U heeft nog in Rotterdam op de werf ge zeten ook. Een mooie tijd!" Een medewerkster van de af deling Expeditie kreeg de no dige complimenten voor haar inzet. „Op die afdeling ge beurt het nooit vandaag. Het moet allemaal gisteren Felicitaties_ van de heren Keetbaas en Kollewijn De heer Wilton speldt mej. Den Braven de W.F.-broche op klaar". Een projectbaas hoor de: „In de reparatie is het van hetzelfde laken een pak. Ook alles gisteren klaar. En in uw vrije tijd was u scheids rechter. Nog een kopstoot ge had?" Pierekoning Een electro-monteur werd de „pierekoning" genoemd. De heer Wilton. „Dat geschut: geen eenvoudig werk. Die kanonnen staan nu op de Tromp en De Ruyter in aan gepaste vorm. Kun je toch zien, dat wij goed werk heb ben geleverd". Een project baas kreeg te horen: „Een heel werk, dat aansluiten. Niet alleen als er schepen zijn. Er zit veel meer achter". Een collega was op dezelfde dag bij dezelfde dienst komen werken. „Maar u beiden gaat niet op hetzelfde moment met pensioen. Dat is het verschil „Uw werk speelt zich ook al tijd in haast af. U bent nogal eens bezig met dat luchtge- reedschap", vernam een bui tenbankwerker. „U gaat mee doen aan de huidsecties van de korvetten", wist de heer Wilton van een plaatwerker. Een schilder werd met Rem brandt vergeleken. „U heeft in die jaren heel wat afge streken!" Gevarieerd werk van een scheepsbeschieter kwam aan de orde. „U bewerkte salon- nen tot vriesruimen". Een werkvoorbereider calculatie houtbewerking had zich he lemaal opgewerkt. „Dat is niet altijd even makkelijk ge gaan". Thuis „U zet uw vak vaak thuis voort. U heeft al heel wat mooie platen gemaakt", ver telde hij over een plaatwer ker. „En u bent ook van de aansluitdienst", merkte hij op. „Er jubileren er heel wat van die dienst vandaag. Wij zou den nu een aardig klusje kunnen klaren". Een afde lingsbaas werd evenzeer ge waardeerd. „U blijft hier lang. 't Is ook een goeie club". En een electro-monteur werd daarnaast geprezen. „U zorgt ervoor, dat de boel bij nacht en ontij draaiende blijft, bravo!" Tegen een bankwerker: „U werkte ook aan het geschut. Dik in de problemen, maar mooi werk. Ook veel in Den Helder ge zeten en dan het Indonesië- project nu". Een monteur was terug van weggeweest. „Ja, u heeft ons toen ingeruild voor de Mari ne, geen slechte zaak. Maar wij zijn blij, dat u weer bent teruggekomen". Een bedrijfs leider kreeg tenslotte het ver haal te horen van de proef vaart van de kruiser De Ruy ter. Een komisch verhaal over de oudste officier, de kaakjes enzovoort. „U heeft voorts een naam gemaakt inzake het opstellen van uw budget ten Maar over u kan ik wel een dag lang blijven pra ten", besloot de heer Wilton.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 9