11 Spel Filmer De Wit had er weer wat van weten te maken. Als gebruikelijk de mens plaat send in zijn spel met het wa ter, draaiend staal, bewe gend materiaal, worstelend met ongelooflijk zware sec ties. Een rolprent van de mens in de beweeglijke dynamiek van een scheepswerf door het ar tistieke oog gezien van ie mand uit die gemeenschap, iemand die de groep en zijn werk kent. Daar was weer het golvend water van de rivier. Nu spoe lend rond de "Spar" als ge reed product, gesleept op weg naar Noorwegen. Hetzelfde water stromend op de helling bij de tewaterla ting van de "Pavlos B", een zoveelste product door de saamhorigheid van de socia le groep, die WF heet, tot stand gekomen. En vastge legd door het filmisch oog van De Wit. Beweging ook bij het aan boord hijsen van de achter stevens voor mammoettan kers voor Frankrijk. Natuur lijk met dirigerende handge baren aan de kraanrijder om die ongelooflijk zware stuk ken op de juiste plaats te krijgen. De filmer legt die be weging, die gebaren haar scherp vast. Stijlvol Materiaal krijgt de nodige aandacht. Ook de contacten die onze WF-gemeenschap heeft met de "buitenwereld", met weer andere sociale groepen. Zo bijvoorbeeld de ontvangst van de ambassa deur van de Volksrepubliek China, stijlvol, gastvrij. Zo WF verlengde twee Zweedse zusterschepen met 27 meter, t.w. de ,,Stena Sailer" en de ..Seatrader" Vervoer van een sectie voor de "Sea Lion I" door de eigen drijvende kraan. Het schip werd omgebouwd van ertstanker tot kraanschip/ pijpenlegger Optreden van de Harmonie WF

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 13