Doorlichten gebeurde weer in de kantine 't Blaasje 12 ook de ontvangst van de Amerikaanse ambassadeur in verband met de door de Be- drijfsschool georganiseerde Amerikaanse week en de openbare dag. De camera zoekt de mens: de volwasse ne, het kind. En de ouderen evenzeer. De oud-bazen brachten een bezoek aan de werf, gepaard aan een koffie- uurtje bij de VDSM en een ritje door de prachtig Hol landse landouwen, bekende plekjes, rustiek een fijne sfeer ademend. De camera heeft er gevoel voor. Daar naast sociale contacten van de WF-gemeenschap door de 50 jaar bestaande Harmonie WF. De waardering voor dit muziekcorps blijkt uit de drukbezochte receptie met belangstelling van de om ringende groeperingen: de gemeente, andere verenigin gen, RSV en noem maar op. Roeren De cineast keert weer terug naar "alle dag". Want roer koningen moeten pas wor den gemaakt, roeren moeten worden verscheept, een dek huis moet worden geplaatst, metaal moet worden gego ten. Dat laatste in de gieterij van de RDM: de mens stoei end met rook, stoom en vloeibaar metaal, een fantas tisch gezicht,alsof een beeld houwer zijn sculpture vormt. Bewegende secties in ver band met kielleggingen wor den niet vergeten. Evenmin de verbetering van de outil lage als bijvoorbeeld het ver lengen en vernieuwen van de kade buitenzijde bouwdok en het aanleggen van een nieuwe kraanbaan. Dan weer terug in het atelier van de kunstenaar: de ma chinefabriek reparatie. Met name het werk aan de repa ratie van de krukas van de "Bianca": filmtechnisch even knap als de techniek van be trokken reparatie zelf. Een prachtige prestatie. Fantasierijk Dat fantasierijke van het re paratievak laat de camera evenzeer zien tijdens het to nen van de beelden van de "Atlantic Crown", die een nieuwe bulbsteven kreeg. Gigantisch is de ombouw van de "Sea Lion". De Wit lost het filmen van die reuze klus aardig op met als voor beeld erbij gebruikend het model van het schip, daar mee de kijker uitleggend wat nu wel precies in werkelijk heid aan de gang is. Een goede vondst. Een beetje nostalgie komt om de hoek kijken bij het ouderwetse klinkwerk, dat zo heel spaarzaam nog wel eens voorkomt. Dankbaar werk voor de scheepsbouwer pur- sang. En dan weer een reparatie klus: de verlenging van de "Stena Sailer". Beweging in de vorm van malende lieren en verschuiven per millime ter van de beide scheepsde len. Kloeke aan en afrollende secties er als afwisseling tus sendoor: reparatie in haar meest boeiende aspecten: tempo, tijd, inventiviteit, door spekt van organisatie en im provisatie En zo zag de WF-bevolking weer de jaarlijkse rolprent, leder jaar een film, ieder jaar weer anders, ieder jaar weer een dankbaar publiek, ge zien het ovationele applaus... Tot volgend jaar! Maandag 8 maart jl. vond in de kantine 't Blaasje het jaar lijks terugkerende onderzoek van de borstorganen plaats. Dit doorlichten doet ons be drijf met medewerking van de Stichting Tuberova. Verleden jaar lieten ongeveer 3.000 medewerkers zich on derzoeken. Dit jaar waren dat er ongeveer 2.700.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 14