lOtene 'j Dankbetuigingen Puntl: veiligheid Qescherm draag VEILIGHEIDSSCHOENEN 15 Voor het medeleven en de deelneming die wij mochten i ontvangen na het onverwach- j te overlijden van mijn lieve DE VEILIGHEIDSSCHOEN Verleden week kwam een van onze werknemers bij mij op kantoor. Hij had een paar veiligheidsschoenen bij zich, die hij nogal demonstratief op mijn bureau neerzette. "Alsublieft, nog geen twee maanden gedragen!". "Mooi," zei ik, "heb je ze niet meer nodig?". "Niet meer nodig!? Moet u eens kijken: De zolen bij de neus zitten helemaal los". Au 179 vader en moeder zeg ik u langs deze weg, mede na mens oma, ooms en tante's, hartelijk dank. Arie van Baarle Mede namens de kinderen betuig ik u mijn welgemeen de dank voor de blijken van medeleven, die ik mocht ont vangen na het overlijden van mijn innig geliefde man. Mevrouw G. A. van Roon- Huig Hiermede betuig ik, mede namens mijn kinderen, mijn hartelijke dank voor het me deleven betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde man en voor de kinderen hun zorg zame vader. Mevrouw H. van der Vloot van Vliet- de Man Mede namens de kinderen dank ik allen hartelijk voor de belangstelling betoond na het overlijden van mijn man. Mevrouw J. M. van Zwieten-van Oers "Ja dat zie ik, maar hoe komt dat?". "Ik heb hem even in de bank schroef gehad". "In de bankschroef gehad?", vroeg ik. "Ja, er viel een zwaar stuk ijzer op mijn voet en daar door kwam de stalen neus scheef te zitten. Ik kon mijn voet haast niet meer uit de schoen krijgen". "Entoen heb je natuurlijk ge probeerd de neus in de bank schroef recht te drukken, waardoor de zool losraakte. Ik begrijp het, maar ik felici teer je wel". "Ja, alles goed en wel, maar wat moet ik nu met die schoenen. "Dat komt wel in orde. Waar door viel dat zware stuk ijzer eigenlijk op je schoen?". "Nou dat ging als volgt. We waren met ons tweeën bezig om dat zware stuk ijzer te verleggen. Plotseling struikelde mijn col lega over een ander stuk ijzer en daardoor kon hij het niet meer houden en liet het stuk ijzer vallen. Tja, een on geluk zit in een klein hoekje mijnheer". "Enfin dat is gebeurd, maar heb je er nou over nage dacht, wat er precies mis was, toen jullie samen dat karwei opknapten?". "Wat bedoelt u?", vroeg hij. "Wel, heel eenvoudig. Op de werkplaats komt het immers vaak voor, dat er samen iets gedaan moet worden. Plotse ling gebeurt er iets. Er gaat iets mis en dan valt alle aan dacht op de gevolgen. Daar om kom je immers ook hier Dankbetuigingen werden ontvangen i.v.m. 40-jarig jubileum van: J. Dumont J. C. Heinsbroek D. M. Vredenbregt 25-jarig jubileum van: F. v. d. Driesche W. H. v. d. Linden P. Verwey pensionering van: N. van Straten G. Zonneveld met de kapotte schoen niet waar? Maar de oorzaak, zie je, die is in wezen het be langrijkst. Niet altijd kunnen persoon lijke beschermingsmiddelen of technische beveiligingen een ongeval voorkomen. In dit geval sprak ook het strui- kelgevaar een woordje mee. Daarom is het zo belangrijk, dat iedereen de oorzaken van een ongeval leert onder kennen en overzien. Als je precies weet, waardoor iets veroorzaakt is, dan pas kan je je ertegen wapenen en een volgend ongeval voorko men". "Ja dat zal wel zo zijn, maar ik dacht dat de chef en de baas verantwoordelijk zijn en er maar voor te zorgen heb ben dat er geen ongelukken gebeuren. Wij moeten toch werken?". "Veilig werken bedoel je. Niet alleen maar werken. Kijk, het zit als volgt. De chef en de baas moeten jullie in de gelegenheid stellen om veilig te kunnen werken, door de veiligheidsmiddelen be schikbaar te stellen, door machines zonodig te beveili gen, kortom door een veilige werkomgeving te scheppen. Maar het veilig handelen is in het algemeen onze eigen in breng, het kunnen overzien wat wel en niet kan. Daar zit hem de kneep. En wat die schoenen betreft, maak je daar maar geen zorgen over". Onze medewerker vertrok te vreden maar niet helemaal overtuigd, naar het mij toe scheen. Het valt ook niet mee, om zowel de gevolgen als de oorzaken van een on geval in het juiste daglicht te zien. Maar toch: "Veiligheid op het bedrijf, is zekerheid voor het gezin!" A.P. ONDERHOUD IS BEHOUD. Controleer regelmatig op Veiligheid. Technische gebreken die aan de bestuurder van een auto bekend zijn of redelijkerwijs bekend kunnen zijn, worden gerekend tot de nalatigheid van die chauffeur. Of het nu bij een controle of een aan rijding is: dan zit hij of zij fout! Met gladde banden bij voorbeeld, slechte remmen, onjuiste verlichting, kapotte stuurinrichting en noemt u maar op. Onderstaand daar om een paar tips voor het regelmatig zélf controleren van auto-onderdelen die van MjéïEHO I '1 re-gel ma tig

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 17