Vorming en opleiding 1 primair belang zijn. Want: onderhoud is behoud; be houd van uw auto en u zélf! Remmen. Trap de rem - ter wijl de auto stilstaat - zo diep mogelijk in. Laat hem weer opkomen en trap dan nogmaals zo ver mogelijk naar beneden. Als u de twee de keer nu aanzienlijk min der diep kunt trappen, dan is het hard nodig de automon teur erbij te roepen. Tijdens de zaterdagse wasbeurt even proberen! Controleer de werking van de handrem bij voorkeur op een helling. Kunt u de hand rem steeds verder uittrekken, zonder dat u weerstand voelt, dan ook deze laten bijstel len. Rij niet met de handrem 'erop' weg! Stuurinrichting. Defecten aan de stuurinrichting zijn levens gevaarlijk. Laat uw auto hier op regelmatig nakijken. Stuurspeling kunt u zelf con stateren. Houdt het stuur met beide handen vast. Draai het stuur, waarbij één hand op dezelfde hoogte blijft rusten (U kunt ook iets plakken op het stuur daar waar bijvoor beeld uw linkerduim zit bij het uitgangspunt). Daar waar weerstand wordt ondervon den bij het draaien (als de wielen eveneens gaan bewe gen) is het tweede meetpunt. De hoek tussen het uitgangs punt en dit punt van weer stand mag niet groter zijn dan 30° (oftewel op een nor maal autostuur niet meer dan pl.m. 8 cm cirkelomtrek). Banden. Als uw banden bij controle nog profiel vertonen op het gehele oppervlak, kun nen ze er nog mee door. Is er hier en daar géén profiel meer te zien of komt het canvas er zelfs door, dan kunt u geen dag langer wachten! Denk regelmatig om de juiste bandenspanning. Richtiïigaanwijzers. - Als u toch bezig bent met het za terdagse autopoetsen, kijkt u dan meteen of uw richting aanwijzers, of, in goed Ne derlands, uw clignateurs wel werken. Dat geldt ook voor de stop- of remlichten. Door een zwaar voorwerp op de rempedaal te leggen (steen) kunt u zelf de remlichten even controleren. Neem altijd een set reserve lampjes mee. Het scheelt u op z'n minst bij aanhouding een proces-verbaal als u een defect lampje meteen kunt verwisselen. Uitlaat. Een lekke - en dus niet meer geluiddempende - uitiaatpijp vergroot de kans op gasontwikkeling in de ca bine. U kunt het controleren door de uitlaat even af te sluiten. De motor moet dan afslaan als alles in orde is. Andere vaak ongevallen veroorzakende punten zijn: losstaande stoelen, ge scheurd chassis, gebroken veerbladen, uitstekende de len aan een auto, defecte berging van koppelingen bij vrachtauto's en auto's met caravanhaken. Laat bij aan koop van een tweedehands auto de wagen eerst keuren. Een verstandig voorstel is de kosten van de keuring voor eigen rekening te nemen als de auto in orde wordt be vonden, en als de wagen niet goed is de kosten door de verkoper te laten voldoen! DIPLOMA-UITREIKING CURSUS HYDRAULIEK EN PNEUMATIEK De spanning was voelbaar op dinsdag 20 februari in de kantine "Kop Haven" waar de 15 cursisten van boven genoemde cursus bijeen wa ren gekomen om te verne men hoe hun eindexamen was gewaardeerd door de examencommissie van de Stichting Bijzondere Cursus sen. Niet alleen zijn de cursisten iedere woensdagmiddag ge durende 26 weken aanwezig geweest om de cursusstof door te nemen, maar ook is De heer De Koning ontvangt zijn diploma uit handen van de heer Keetbaas er in de avonduren nog heel wat tijd geïnvesteerd om de stof eigen te maken. Ten overstaan van de be drijfsleiding merkte de heer H. L. D. Keetbaas, bedrijfs directeur van de Reparatie, op, dat wil de Reparatie aan de eisen van onze klanten op vakkundige en correcte wijze blijven voldoen, dan moet er een groot aanbod van speci alistische kennis zijn op alle gebied. De kwaliteit van het opgeleverde karwei kan niet anders dan 100% zijn, juist in een periode waarvan men niet kan zeggen dat het alle maal zo goed gaat. De klant is nu selectiever dan ooit en wij als Wilton- Fijenoord kunnen slechts één antwoord geven, n.l. door prima vakwerk te blijven ver kopen. Nadat de heer Keetbaas alle cursisten gecomplimenteerd had met hun doorzettingsver mogen en studielust, moest hij toch eerst aan vijf exa menkandidaten mededelen dat zij de eindstreep helaas niet met succes gehaald had den. Bij drie kandidaten was de marge tussen succes en falen wel heel klein, maar de

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 18