Offshore-wereld kijkt uit naar markt over de hele wereld 1 Bij persconferentie Sea Lion I Met een knallend op de naam stukslaande fles champagne heeft op 21 februari jl. me vrouw McAllister het in de Waalhaven liggende en door ons omgebouwde kraanschip /pijpenlegger "Sea Lion I" officieel gedoopt. Op het keurig gepavoiseerde offshore-vaartuig van de Ne therlands Offshore Company was enige dagen tevoren een persconferentie door de ei genaren belegd, tijdens wel ke de president-directeur van de N.O.C., de heer ir H. de Vries, nog eens benadrukte: "De Sea Lion I is het groot ste schip ter wereld, daar waar het om combinatie kraanschip-pijpenleger gaat". Hij maakte zijn opmerking uiteraard niet zonder enige mate van voldoening. En voorts constateerde hij: "Wat werkvoorziening aan gaat, ziet dit jaar er niet slecht uit: althans voor de constructiewerkzaamheden. De markt voor het leggen van pijpen is beduidend min der. Dit nieuwe schip krijgt als eerste locatie het Piper- field op de Noordzee, waar hijswerk moet worden ver richt bij het palen heien op de zeebodem: constructie werk dus". Pessimistisch liet hij zich uit over 1977. Verzadiging De heer De Vries zag ook een verzadiging van de markt voor dit soort combinatie schepen met zware kranen. "Maar wij werken over de hele wereld en kijken verder dan alleen de Noordzee. Wij houden het oog gericht op Mevrouw McAllister en de heer De Vries tijdens de doop het Verre Oosten. Ook de Ierse Zee biedt een stukje markt en verder onder an dere in de buurt van Trini dad. Wel is een feit, dat wij op de Noordzee een stukje evolutie -hebben doorge maakt. En daarvan wordt nu op die andere zeeën geprofi teerd. Maar onze kleinere schepen gaan eerst naar die betrokken zeeën". Een voordeel van de zwaar dere kranen, zoals op de "Sea Lion I" vond hij niet al leen het hefvermogen maar misschien nog wel belangrij ker de langere boomlengte. Deze is onder meer noodza kelijk om^de gewenste hijs hoogte te bereiken, die tus sen de 30 en 50 meter moet liggen. Die hijshoogte wordt op de Noordzee negatief be ïnvloed door de gemiddeld tien meter hoge golfbewegin gen. 1 kilometer Over het leggen van pijpen gaf de heer De Vries de vol gende indicatie: "Afhankelijk van de diameter van de te leggen pijpen kan gemiddeld één kilometer pijp per dag worden gelegd. Optimaal kan een afstand van 1300 a 1400 meter worden bereikt. Het werk wordt uitgevoerd met een bemanning van 135 kop pen, waar het om construc tiewerk gaat. Bij het pijpen- leggen heeft men 280 man aan boord". Gedurende de feestelijke doop van het schip was de kraan, zoals dat heet, "vol getopt". Er waren 250 gasten aan boord. De volgetopte kraan keurig gepavoiseerd De Harmonie WF blies boeiende muziek

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 3