Jubilarissen van de maand 7 goed collega". Een bankwer ker werd om dit alles waar derend toegesproken. "Bij u ontbreekt de humor zeker niet. En daarnaast wil het werk er best bij tieren. Dat is belangrijk: goed vak manschap, uit te oefenen in een goede sfeer." Deze pluim was bestemd voor een bank werker, die in zijn vrije tijd graag accordeon speelt. Een werkvoorbereider was zijn loopbaan op een kleine werf begonnen. "Langzaam klom u op tot wat u nu bent: een zeer goed vakman en een dito collega". Afstandelijk Op een kleire scheepswerf was eveneens een ijzerwer ker begonnen. "Toen over naar een grote werf, naar WF". De heer Van der Vorm wees op het "afstand ne men", die de tijd onontkoom baar teweeg brengt. "Als je dan jaar in jaar uit op een grote werf werkt, wordt deze naar mate je de weg er beter weet te vinden in je geest toch kleiner. In het werk is het moeilijke, het precieze altijd een uitdaging voor u. Bijvoorbeeld indertijd het werk aan de onderzee boten". Dit alles gesproken tot één van onze jubilerende ijzerwerkers. "Uw vakmanschap is beslist schaars". Hij wees op de in breng van een electrisch las ser. "U beheerst heel wat specialiteiten van 't lassers- werk. Daarbij bent u een prettig mens en een gewel dig vakman". Ideaal Een projectbaas was als scheepsbeschieter begon nen. "Eerst op de Bedrijfs- school. Dat is ideaal: eerst op school het vak leren, dan het een tijdlang uitoefenen en daarna helpen bij het lei ding geven en de opgedane ervaring weer doorgeven aan anderen. Technische aanleg is belangrijk, maar daarnaast kent u ook vreemde talen. Dat is op een werf een voor deel". Tot een ijzerwerker: "Eerst deed u ervaring op elders in de tankbouw. Dat kwam u bij ons van pas. Uw collega's staat u altijd met raad en daad terzijde. U bent een vraagbaak in verband met het vakbondswerk en werkt zodoende mee aan de team spirit op het bedrijf". Mopperen Een brander was ook een echte Hollander. "U kunt ook behoorlijk een potje moppe ren. Maar dat doet niets aan uw werk af. En in de vrije tijd slaat u op de trom bij de WF Tamboers en daarnaast slaat u ook iets anders: vis sen uit het water. "U heeft kwaliteiten in u om leiding te geven. Voorts bent u gek op auto's, maar u ligt er meer onder dan dat u erin zit. Dit als medewerker van de W.A.C." Dit hoorde een projectbaas, die zijn vrije tijd nuttig maakt bij de WF Autoclub. En tenslotte tot een dok- meester: "Wat zijn wij als werf zonder dokken. U bent langzamerhand bij dit werk terecht gekomen. U heeft al tijd belangstelling gehad voor het hoe en waarom van de dingen. En als kind uit een schippersfamilie, zat u lange tijd in Frankrijk op school. Gevolg? Vloeiend Frans. En wie spreekt dat onder ons vloeiend?" Felicitaties van het personeel J. C. Heinsbroek groepsleider Werkvb. App. B. 40 jaar J. Dumont werkvoorbereider Calc. Rep. 40 jaar De heer Van der Vorm tijdens zijn toespraak

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 9