Nieuwe brandweerwagen waakt over WF-veiligheid II 11 de heer Blommers. Hij vervolgde met een beroep te doen op de medewerking van iedere werknemer van hoog tot laag, om de onder neming door de moeilijke tij den heen te loodsen, waarin de industrie verkeert. Hierna bood hij namens de Raad, de voorzitter een aan tal grammofoonplaten aan. Voor mevrouw Wilton waren er bloemen. Ook mevrouw Van der Vorm deelde in deze bloemenhulde. Het was een heel bijzondere dag voor alle deelnemers. Een dag die 's morgens al was begonnen met het in schepen op de Spidoboot Pieter Caland. De gebruike lijke verzorging, het fraaie lenteweer en de vaart over de grote rivieren vormden de aanzet voor talloze gesprek ken over honderd en een on derwerpen tussen de leden van de Raad, de voorzitters groepscommisies, adviseurs en de dames. De dag was om voor het goed en wel gerealiseerd was. Op naar het vijfde lustrum van de O.R.! Het zouden wel eens vijf roe rige jaren kunnen worden, maar we weten nu zeker dat we er samen door zullen ko men. Valk Cadeaus waren er natuurlijk ook groepscommissies met hun echtgenoten. Het was dan ook de voorzit ter Ir. B. Wilton die dit ge zelschap hartelijk aan tafel verwelkomde en op een ge schiedkundig juiste en ver halend komische manier de twintig jaren O.R.-lief en leed de revue liet passeren. Daar bij ontbraken niet de namen van de mensen van het eer ste uur. Die hebben geknokt, niet voor zichzelf, maar voor de hele groep. Alleen, ver volgde de heer Wilton, vele van de mensen van nu weten niet, wat er in al die jaren bereikt is. De heer Wilton, die op deze dag het zeldza me jubileum vierde 20 jaar voorzitter van de Raad te zijn, besloot zijn toespraak met te zeggen dat de winstpunten van 20 jaar O.R. zeker de moeite waard zijn om met dit belangrijke werk door te gaan. De heer Blommers, secreta ris van de O.R. - 18 jaren lang, kreeg na de maaltijd het woord, maar hij sprak alsof de maaltijd nog moest beginnen. Hij complimenteer de de directie ondermeer met de waardevolle opleidingen die de Raad krijgt in Helvoirt. "Hier leer je zaken, waarmee je later je eigen werkgever weer te lijf kunt gaan", aldus Gezellig kouten over 20 jaar O.R. De onder de afdeling Bevei liging ressorterende afdeling brandweer is sinds kort in het trotse bezit van een nieuwe brandweerwagen: een hoge- druk-nevelspuit. De hogedruknevelspuit van de pude auto was na twintig jaar intensief gebruik versle ten. Dat was ook het geval met de bijbehorende water tank. De lagedrukspuit is nog volledig in tact. Deze wordt namelijk lang niet zo inten sief gebruikt als de hoge druknevelspuit. De lage druk houdt men nog aan voor bij voorbeeld oefeningen en mo menten waarop "een sloot" water moet worden gegeven. De oude auto wordt gereed schapwagen en zal dan bij bepaalde calamiteiten kun nen worden ingezet, dus daar waar het om snel redden van mensen en dergelijke gaat.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 13