Snelle krukasreparatie voor "Todos os Santos" N.N.S. "Nigeria" arriveerde aan de werf bij WF '«mrHM-wftr «i;..ijnmiWP I 1 Op woensdag 31 maart jl. meerde aan de werf af het fregat "Nigeria", dat in 1966 door ons werd gebouwd. Over de opdracht schreven wij in het maart-nummer van het WF-Nieuws. Het was een aardige coïncidentie of toe valligheid, dat deze fraai-ge- lijnde oorlogsbodem als sein vlag het rood-wit gestreept in de mast voer. De seinvlag waarvan de Wilton-Fijenoord vlag is afgeleid. Ook over de betekenis daarvan publiceer de wij nog niet zo lang ge leden een artiKel. In het kort komt de beteke- De „Nigeria op haar kielblokken in het dok Het gezelschap poserend voor de nis hierop neer, dat in vroe gere tijden de WF-"werkzoe- kers" op hun werkboot deze rood-witte vlag voerden, wat de betekenis kreeg: "if atten dance required". Vraag dus of er reparatiewerk te doen viel. Over het fregat voert com mandant Aikhomu het bevel. Hij werd met de eerste-offi- cier en het hoofd van de ma chinekamer officieel ontvan gen door de directie WF op de Villa. Inmiddels is het fregat in ons dubbel-gegraven nieuwbouw- dok ingedokt. Het dokken van het fregat onder goedkeurende blik van enkele opvarenden In het internationale scheeps- reparatiegebeuren spelen machinereparaties evenzeer een belangrijke rol, zoals dat ook onlangs het geval was, toen wij het Braziliaanse vrachtschip "Todos os San- t tos" aan de werf hadden. Het met een acht cilinder B W uitgeruste schip had een krukasschade opgelo pen, doordat het hoofdstuw- blok was uitgelopen. Onze drijvende kraan "Mam moet" leverde haar bijdrage bij het transport van de kruk as uit het schip naar de Ma chinefabriek Reparatie. Daar werden onder andere de krukwangen gerepareerd. Bovendien moesten er acht hoofdlagers worden ver nieuwd en alle nierstukken van het drukblok. De Machi nefabriek volbracht dit werk in tien dagen: een zeer korte tijd. Men mag dan ook zeker van een topprestatie spreken. Vooral wanneer men er de zestien lagerschalen in be trekt.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 3