Puntl: veiligheid Bedrijfsschool van Wilton-Fijenoord won landelijke Veiligheidswedstrijd 3e prijs een tafelaansteker wordt door Rob van Katwijk overgedragen aan Mevrouw Bouman, B.H.G. laan 147 te Schiedam 2e prijs een horloge wordt door Fred Weeder overgedragen aan Mevrouw Baron, Troelstralaan 155, Schiedam 14e prijs, 1 paar pantoffels: G. Oomen, Vondelstraat 32, Vlaardingen. 15e prijs, 1 Parkerpen: A. B. Reijgersberg, Henri Polakstraat 84, Schiedam. 16e prijs, 1 Parkerpen: Jan v. d. Bie, Vossiusstraat 165, Vlaardingen. De prijzen, beschikbaar ge steld door de Direktie van Wilton-Fijenoord B.V., Schie dam; Ridderikhoff Brandpre ventie, Rotterdam: Technisch Bureau Van Rijn, Rotterdam; Nowa Bedrijfsregenkleding Vlaardingen en Fa. Cohen Zn, Uniformkleding te Rotter dam, zijn reeds aan de win naars uitgereikt. Schiedam, 6 mei 1976. J. P. Valk HET VEILIG GEBRUIK VAN HAND- EN HIJS GEREEDSCHAPPEN Vele ongevallen vinden plaats doordat veilige werkgewoon- ten met hand- en hijsgereed schappen niet worden ge volgd. Deze ongevallen zijn kost baar voor iedereen. Niet alleen dat pijn, ongemak en medische behandeling het gevolg zijn, ook veroorzaken zij verlies aan werkuren en dus productieverlies, bene vens andere verliezen, zoals materiële schade, kwaliteits verlies, enz. leder jaar vormen letsels, ver kregen tijdens werk met hand- en hijsgereedschap pen, een aanmerkelijk deel van alle in ons bedrijf voor komende ongevallen. De enige manier om dit ver lies te doen ophouden is door het voorkomen van deze on gevallen, dus door het weg nemen van de oorzaken. Wat denkt u (tussen haakjes) van de twee kriktakels zoals op bijgaande foto afgebeeld? Door overbelasting zijn de haken uitgebogen en boven dien werd één van de haken aan een werkstuk vastgelast. Dat bij deze handelingen geen letsels zijn opgetreden mag een groot geluk ge noemd worden. En dan te bedenken dat aan de gereedschappen zoveel zorg wordt besteed om dit in goede staat te houden of weer te brengen. Helpt allen eraan mede om de vier hoofdoorzaken van letsels bij werk met hand- en hijsgereedschappen een halt toe te roepen. Deze oorzaken zijn: gebruik van onjuist, niet voor het werk bestemd gereedschap. Veiligheidskennis en bewust waarnemen: sleutel tot risico vermindering. De veiligheidswedstrijden, zo als die jaarlijks door het Vei ligheidsinstituut worden geor ganiseerd, kunnen lang zamerhand bogen op een eerbiedwaardige traditie. Een traditie is ook de ver rassende en boeiende vorm die de organisatoren ieder jaar weer aan dit evenement weten te geven. Gebruik van ondeugdelijk, in onveilige toestand ver kerend gereedschap. Onoordeelkundig gebruik van (op zichzelf goed en veilig) gereedschap. Onveilig opbergen van ge reedschap. Door allen hieraan mede te werken dient u de belangen van bedrijf en gezin. A.P. Hier de winnaars van de lande lijke veiligheidswedstrijd

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 14