Wilton en Fijenoord vormden door fusie sterke eigen identiteit 5 Een en ander geschiedde in samenwerking met de afd. WF RDM Algemene Werk tuigbouw. Met een diameter van vier meter en een gewicht van vier ton elk gaven deze kna pen de nodige problemen. Doch door de bekende in ventiviteit van de afd. Repa ratie konden deze ook opge lost worden. Men kreeg de •beschikking over een door de Algemene Werktuigbouw be reidwillig afgestane lasmani- pulator. Hierop werd het werkstuk met behulp van knevels en knieën vastgeklemd. Daar naast kwam nu de grote las- kolom goed van pas. Dankzij deze kolom was het laswerk aan beide deksels in korte tijd gereed. Hierna konden zij in de machinefabriek WF en RDM op de juiste maat wor den gedraaid. Ir B. Wilton bij jubilea "Wij, dat wil zeggen Wilton- Fijenoord, zijn rond 1930, toen de eersten van u in dienst waren, ontstaan uit een fusie tussen twee bedrij ven. Twee aparte bedrijven, met ieder een eigen sfeer, een eigen mentaliteit en identiteit. Dat gaf in het be gin problemen en moeilijkhe den. Die hebben wij met ons allen opgelost; wij hebben er veel van geleerd". Deze zinsnede lichtten wij uit de toespraak, die het lid der directie, de heer ir B. Wilton, vrijdagmorgen 23 april jl. in de kantine Hoofdkantoor hield. Daar waren de jubila rissen met een dienstverband van 40 jaar en 25 jaar bij eengekomen om dit feit te vieren. En dat natuurlijk in het bijzijn van de respectie ve echtgenotes. Een en ander gebeurde in een ontspannen sfeer, die mede werd opgebouwd door de humor, die de heer Wilton ten beste gaf. Deze echter afgewisseld met waardevolle beschouwingen, ontleend aan het verleden en toepas baar op het heden en toe komst. Proefschrift Hij haakte in op het proef schrift, dat een lector van de Erasmus-Universiteit enige jaren geleden schreef in ver band met zijn promotie. Het handelde over vroegere sta- Orgel Hij was echter begonnen met kingen. In dat geschrift staat onder meer: "De WF-bevolking is geen gemakkelijke", vertelde de heer Wilton. "Er heerst daar op dat bedrijf een eigen geest, een bepaalde team spirit. De mensen kunnen er goed kwaad worden als men hen te na komt. Dan vormen zij een heel sterke groep, die zich inzet voor haar behoud". Hij meende voor deze door een buitenstaander beschre ven WF-mentaliteit een ver klaring te kunnen geven. "Eén deel van het bedrijf, de Fijenoord-tak, kenmerkte zich als het ware door een zekere ambtenarenmentali- teit. In die zin, dat door het vele marine-werk, dat Fije noord altijd verrichtte, innige contacten met de diverse overheden zijn ontstaan. De andere tak, de Wilton-"poot" van het WF-bedrijf, laat zich meer kenschetsen als het fa miliebedrijf, waar van vader op zoon aan een eigen sfeer is gebouwd. Uit beide ge meenschappen met daaraan toegevoegd de inbreng van "nieuwkomers" ontstond de WF-mentaliteit, de huidige identiteit. Dit proces hebben wij met ons allen doorge maakt, dat proces van sa mengroeien. En dat komt ons nu goed van pas". op te merken, dat er sinds de dag dat de jubilarissen in dienst zijn gekomen heel wat is gebeurd. "Bij de viering van een 40-jarig jubileum kun je als het ware alle registers van het orgel opentrekken", vond hij. "Zonder chauvinis tisch te willen zijn: wij heb ben dan ook heel wat ge presteerd met ons allen. En dat merk je wel, want als er tegen je geschopt wordt, be hoor je zeker niet bij de slechtsten. Men zegt toch niet voor niets: het zijn de slechtste vruchten niet, waar aan de wespen knagen.." Over het vieren van jubilea hoor je vaak negatieve gelui- Toespraak van de heer Wilton Handdruk van de heer Wilton

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 7