Onderscheidingen als blijk van waardering van hele samenleving Burgemeester drs A. J. Lems bij jubilea: De burgemeester speldt Baas Meyer 'n Koninklijke onderscheiding op „Het doet mij altijd veel ge noegen aan deze feestelijke jubileaviering iets te mogen toevoegen. Want het gaat er hier prettig aan toe. De col lega's en echtgenotes keurig opgedoft in de zaal met ieder een bouquet prachtige anjers in natuurlijk de rood-witte WF-kleuren". Deze ontboezeming deed burgemeester drs A. J. Lems tijdens de jubileumviering vrijdag 23 april jl. in de kan tine Hoofdkantoor. Met het iets bijdragen aan de door hem geschetste sfeer bedoelde hij het uit reiken van de Koninklijke Onderscheidingen aan elf WF-medewerkers, die er een dienstverband van 40 jaar hadden opzitten. Maar alvorens tot de uitrei king over te gaan, wilde de burgemeester nog eens zijn mening kwijt ten aanzien van dit soort onderscheidingen. „Want", zo sprak hij, „In Ne derland kennen wij het sys teem van Koninklijke Onder scheidingen. Op 29 april, een dag vóór de verjaardag van de Koningin worden er tal loze Nederlanders gehuldigd. Men spreekt dan van de lint jesregen. Dat laatste vind ik belachelijk. Natuurlijk bevat die lijst veel namen, maar op een bevolking van bijna 14 miljoen is dat niets. Men mag dan ook volgens mij niet van een lintjesregen spreken". Studie „Het systeem van onderschei dingen is in Nederland onder werp van studie. Ik heb er zo mijn eigen idee over. Wel wil ik opmerken, dat er overal ter wereld en wanneer dan ook in de historie dergelijke systemen bestaan en beston den. Het is een vorm van at tentie, die wij elkaar geven in een samenleving". En die samenleving moet men ruim zien. „De mensen die nu bij WF worden gehuldigd, zijn niet alleen voor het be drijf van grote betekenis ge bleken. Zij zijn ook opgeval len in bijvoorbeeld het sport en culturele leven in de sa menleving en noem verder maar op. Het is dus logisch, dat die samenleving aandacht schenkt aan mensen, die een mijlpaal hebben bereikt. Net zo als in de huiselijke kring bij verjaardagen of tijdens het gelukwensen bij het Nieuwe Jaar. Dan worden er ook aar dige dingen gezegd. Men wil dan wederzijds het respect voor elkaar uiten, onder woorden brengen". Prettig Dat gebeurt dus tijdens pret tige momenten in het leven. „Want die zijn er weldegelijk", vond de burgemeester. „Ook in het bedrijf", want anders vierde u nu niet een 40- of 25-jarig jubileum bij WF. En een ieder beleeft dat op zijn eigen wijze. Zoals voor de één Sinterklaas belangrijk is en voor de ander Kerstmis". Hij wilde voorts een toelich ting geven op zijn zienswijze aangaande het uitreiken van de onderscheidingen. „Ik wil er wat over zeggen. Ik voel me in hart en nieren Neder lander. En de Nederlander is meestentijds verdraagzaam, behoudens enkele gevallen. Die verdraagzaamheid dienen wij ook tentoon te spreiden, daar waar het ons systeem van onderscheidingen betreft. Er zijn mensen, die geen prijs stellen op een onderschei ding. Ik wil opmerken, dat ik evenzeer kritiek heb op het systeem. Maar duidelijk wil ik maken, dat zij die weigeren recht hebben op het respect van de anderen. Daaraan dient dan meteen te worden vastgeknoopt, dat zij die wel prijs stellen op een onder scheiding, hetzelfde respect krijgen van de andersdenken den". Goede zaak De burgemeester beklem toonde, dat hij het uitreiken van Koninklijke Onderschei dingen een goede zaak vindt. Hij toonde zich echter voor stander van een enigszins aangepast systeem. Voorts wenste hij het bedrijf, de directie, de collega's eigenlijk een ieder geluk met het feit, dat er weer zo veel medewerkers jubileerden. Hij bewonderde de collegialiteit van de mensen onderling, „zonder deze had u nooit zo lang bij het bedrijf kunnen blijven". Hierna ging hij over tot het uitreiken van de onderschei dingen. v.l.n.r.De heren Van der Gaag, Blom, Meyer, W. Noordzij, Bijloo, Lubeek, Van Loon, Broking, Zevenbergen en Mak en echtgenotes

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 9