vmmitifi? IN te HANPCM Over Bedrijfsbrandweer. 5-6-1976 2-7-1976 Personalia 2-7-1976 2-7-1976 Punt 1: veiligheid JU/STE aereedschap ssp W. Bal steward H. v. d. Berg ijzerwerker In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: W. Put techn. beambte 5-6-1976 J. Ie Pair ass. afd.baas 5-6-1976 H. P. van Pelt afd. baas 5-6-1976 J. M. Ph. Verbuys verzinker A. Ouwens magazijn bediende 2-7-1976 J. den Ouden hakker WILLY WILTON-FONDS Ontvangen per kas wegens verkoop oud materiaal maand mei 1976 1.003,90, geboekt t.g.v. Willy Wilton Fonds. In het W.F.-Nieuws van de cember 1975 heeft onderge tekende bekend gemaakt, dat de vrijwillige W.F.-brandweer een ingrijpende reorganisatie zou ondergaan. Tevens wees hij er toen op, dat een nieu we brandspuit, uitgerust met een H.D.-pomp voor nevel- blussing, in bestelling was en de „ouwe trouwe" gedeelte lijk zou worden omgebouwd tot gereedschapwagen. Wel de nieuwe is er, de nieu we spuitgasten zijn er, de op roepers (piepertjes) komen vandaag of morgen en de „ouwe trouwe" is omge bouwd. Het was verheugend te ont dekken dat er nog vele Wil tonners zijn die vrije tijd wil len opofferen om bedrijf en kollega's nog meer te kunnen beschermen. Hun opleiding tot brandweerman is gestart. Enkelen hiervan oefenen zelfs op ondergetekende druk uit om te komen tot de aanschaf van een kikvorsman-uitrus ting. En dit niet in de eerste plaats voor het "redden" van "verdronken" materiaal of materieel maar veeleer voor het redden van onverhoopt te water geraakte kollega's. Hierboven is al gesteld dat de „ouwe trouwe" is omge bouwd tot gereedschapwa gen. Weet u wat daarvan het gevolgt is? Gesprekken in de geest van: „Zeg meneer Van Vliet doen we, nou we zo weinig werk hebben ook maar minder aan de veiligheid? Ik zie om de haverklap die brandspuit te genwoordig uitrukken!" v. VI.: „Maakt u zich maar niet druk. Wat u ziet uitruk ken is niet de brandspuit, maar de gereedschapwagen, die materiaal wegbrengt voor het maken van brandblusaan- sluitingen op schepen, of leeggespoten brandbiusappa- raten gaat omruilen e.d. U hoeft er heus niet achteraan te rennen om te kijken of u soms hulp kan verlenen. Er is dan echt geen brand! En als er wél een fik is, dan rukt de nieuwe spuit uit. Maar ook daar hoeft u dan niet achter aan te rennen Want dan zijn ook de „jongens" van de „vrijwillige" er in no-time en die weten van wanten!! De Chef Beveiliging: J. van Vliet Gebruik het Juiste gereed schap en gebruik het juist! Wanneer u een spijker in een muur moet slaan, en u geen hamer bij de hand hebt, gaat het ook wel met een Engelse sleutel. Alleen loopt u dan wel de kans dat de bek ont steld raakt of dat er een scheurtje in de sleutel ont- VEILIGHEIDSINSTITUUT staat, want de sleutel is niet gemaakt om er spijkers mee in de muur te slaan. Dan ge bruikt u het verkeerde ge reedschap! En wanneer u straks met die zelfde sleutel een moer moet aandraaien schiet hij uit omdat hij ont steld is of hij breekt omdat er een scheur in zit. Door brekende of uitschie tende sleutels zijn al ernstige ongevallen ontstaan, vooral in de buurt van bewegende machinedelen of tijdens het werken op hoogte. Het gebruiken van verkeerd gereedschap is slechts één van de vele oorzaken waar door ongevallen ontstaan. Het onveilig omgaan met ge reedschappen, het gebruik van ondeugdelijk gereed schap, het elkaar toewerpen en het achterhalen van ge reedschappen op een gevaar-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 12