I "Wij zijn trots op de eigen stijl bij Wilton-Fijenoord" 10 Burgemeester drs A. J. Lems "De gemeente Schiedam stelt er prijs op het hier bij WF aanwezige vakmanschap te bewaren. Dat zal ook wel lukken. Dit bedrijf is overal tegen bestand". De burgemeester van Schie dam, de heer drs. A. J. Lems, poneerde zijn stelling tij dens de jubileumvieringen op vrijdagmorgen 25 juni jl. in de kantine Hoofdkantoor, waar hij, zoals gebruikelijk, acte de présence gaf om namens de Koningin de Ko ninklijke Onderscheidingen uit te reiken. Zijn opmerking plaatste hij in het raam van de huidige eco nomische moeilijkheden. "Want", zo zei hij, "we leven nu in een moeilijke tijd. Ik heb er hier behoefte aan te vertellen, dat er in de Ge meenteraad van Schiedam onlangs een interpellatie is geweest over de Nederlandse scheepsbouw. De gemeente raad maakt zich ook zorgen. Er bestaat wat dat betreft zeker geen tegenstelling in de belangen van de onder nemingen en de gemeente Schiedam". Leuze De burgemeester had een kreet gehoord, waarvan hij iets wilde zeggen. "Iemand maakte de opmerking: aan het hek van Wilton-Fije noord staat de leuze: Kom naar de Bedrijfsschool. Vol gens die iemand is dat onbe grijpelijk, want als het slecht gaat in de scheepsbouw, hoor je niet zo'n bord te plaatsen". De heer Lems dacht er anders over. "Zo lang dat bord er nog staat, hoeven we ook weer niet al te somber te zijn. Als het wordt weggehaald betekent het, dat een en ander zich veel erger laat aanzien". Om eerder vermeld vakman schap te handhaven zou vol gens de burgemeester de re gering steun moeten verle nen als de nood aan de man komt. Hij kwam tot zijn zienswijze, nadat hij eerst had verteld veel waarde te hechten aan de jubileumvieringen bij WF. "Het doet mij altijd een ge noegen deze bij te wonen en te zien hoe om de twee maanden de mensen hier worden gehuldigd temidden van de directie, staf, collega's en vertegenwoordigers van de ondernemingsraad". Gemeenschap De toegekende Koninklijke Onderscheidingen worden niet alleen verleend voor het werk in het bedrijf verricht. "Al", zo merkte hij op, "doet het bedrijf er alles aan om het daarheen te leiden, dat deze kunnen worden uitgereikt. Maar toekenning berust voor een deel op het feit, dat u zich in de gemeenschap ook verdienstelijk heeft gemaakt. Want overal in Schiedam kom ik WF-ers tegen. In het sport leven, de recreatiesector, het verenigingsleven en noem maar op. Dat geldt natuurlijk evenzo voor mijn collega's uit Vlaardingen, Rotterdam, Spijkenisse, kortom uit de he le regio. Ik heb trouwens van mijn collega's uit de andere gemeenten uitdrukkelijk toe stemming om de Koninklijke Onderscheidingen uit te rei ken aan WF-ers afkomstig uit die betrokken gemeenten". Hij ging hierna wat dieper in op het economisch-sociaal beleid, dat WF voert en dat hij modern noemde. Mening Over het toekennen van on derscheidingen gaf hij nog maals zijn mening, "ledereen heeft het recht het fijn te vin den er één te krijgen. leder- Toespraak van Burgemeester Lems een heeft ook het recht dat niet fijn te vinden. Die mening staat bij mij even hoog geno teerd. De laatsten dienen evenwel te respecteren, dat anderen zich wel inspannen om een onderscheiding te verwerven. Het respect dient wederzijds te zijn. In alle staatsvormen, verenigingen, families enzovoort kennen wij het verschijnsel van on derscheidingen of het elkaar geschenken geven uit waar dering". Huiselijk De burgemeester zei met klem dit verschijnsel te be schouwen als iets huiselijks. Iets dat hij juist altijd weer bij WF aantreft. "En", stelde hij, "het is geen geringe zaak om te worden onderscheiden voor diensten aan het bedrijf bewezen. Want het gaat dan om de inbreng van én vak manschap én van persoon lijkheid. Niet alleen de pres tatie telt. Daarnaast de in breng eromheen, die mede bepalend is voor de goede sfeer, die hier is ontstaan. Daarom wens ik niet alleen de jubilarissen geluk met de onderscheidingen, maar het hele bedrijf. Ik hoop, dat dit een fijne dag voor u wordt". De burgemeester besloot zijn toespraak met een zeer posi tieve raad: "Namens het ge meentebestuur raad ik u aan door te gaan in de stijl, die u gewend is. Wij zijn er name lijk zeer trots op V.l.n.r. de heren Foncke, Douw, Capello, Van den Berg, Richard, Ver A, de Groot, van Grondelle en echtgenotes

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 12