Veiligheidscompetitie Bedrijfsschool Punti: veiligheid REGELS Haarlemmerolie? Regelmatig kunnen we adver tenties lezen aangaande nieu we modellen auto's. Hierin wordt de aandacht van het publiek gevestigd behalve uiteraard op de lage prijs en zuinig gebruik ook nog op de veilige wegligging, de ruiten van bijzonder veiligheidsglas, de veilige deuren, de veilige stuur- en remconstructie, autogordels enz. Bij elk modern vervoermiddel wordt hoog opgegeven van de „veiligheid", die als een soort Haarlemmerolie bij de verkoop moet werken. Het is al veiligheid wat de klok slaat! Behalve dan in de praktijk, namelijk op de weg. Hoe vreemd het ook moge lijken, de oorzaak van deze tegenstrijdigheid ligt bij ons zelf. Als kind verloren wij ons ge duld en kwamen in opstand als wij door ouderlijk gezag gedwongen werden om onze oren te wassen of onze melk op te drinken. Wij protesteer den hardnekkig, niet omdat wij bang waren voor water of niet van melk hielden, maar omdat wij ons wilden verzet ten tegen het gezag, dat te gen onze ik-heid opbotste, al was dat gezag er dan ook honderdmaal voor ons best wil. Bij het ouder worden leerden wij onze kinderstreken onder drukken, vaak door schade en schande wijs geworden. Maar soms is het, alsof wij die streken, ondanks onze volwassenheid, niet hebben afgeleerd. Verkeersregels? Veiligheids voorschriften? Moeten wij als gehoorzame jongetjes stompzinnig doen wat anderen ons wensen voor te schrijven? Kunnen wij zelf niet bepalen wat wij moeten doen? Wij met ons inzicht en onze ervaring? Gelukkig is dit niet altijd het geval. Maar toch zouden we er wel bij varen, als wij deze eigen wijsheid volkomen wisten te onderdrukken. Dat is geen kunst, want het vereist niets anders dan gezond verstand, dat wij immers juist als vol wassenen bezitten. Veiligheid in het verkeer, Veiligheid op het bedrijf, Is zekerheid voor 't gezin! A. P. Op de laatste schooldag voor de vakantie heeft Ir. B. Wil ton de veiligheidswisselbeker 1975-76 uitgereikt aan de winnende groep voorberei dend leerjaar 1, 2, 3, 4, 5 en 6. De veiligheidsinspecteurs leden van de Bedrijfsschool Veiligheidscommissie van de triomferende afdeling mochten de groepsprijs ge zamenlijk uit handen van Ir. B. Wilton ontvangen. Zij wa ren het dan ook, die de in dividuele prijzen een schrijfmap in ontvangst namen en uitdeelden onder hun medeleerlingen. Met de gebruikelijke koffie en koek, was dit een prettige en sfeervolle afsluiting van een jaar veiligheid, dat bijzon der gunstig is geweest. Met de wens, dat allen het in de vakantie ook veilig toe zal gaan, werd deze veilig heidsbijeenkomst besloten. A. P. gelden in elk beroep Ze zijn nodig voor de ^lighe.d van .«ett'

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 15