6 Talrijke felicitaties voor de jubilarissen dig loste u de meest inge wikkelde lasproblemen op. En mopperen kunt u ook: als er kou of tocht op het las werk komt te staan "Als pijpfitter behoort u tot een speciaal ras. U leerde het vak van de vermaarde leermeesters als Van Soest en Wekink. Zij wisten er veel van. U ging over naar de re paratie. Die afdeling trok u aan. U fe een specialist ge worden". De heer Van der Vorm be nadrukte nog eens, dat men nooit alle 4.000 werknemers van het bedrijf persoonlijk even goed kan kennen. "Maar sommigen wel en soms heel goed". Dit tot een electrisch lasser uit de repa ratie. "U was een goed vak man, die echter zijn vak iets heeft moeten loslaten in ver band met het feit, dat u tot de ondernemingsraad toe trad. Fijn zulke mensen te hebben als u. Soms is uw kritiek ongezouten: soms terecht, soms onterecht. Maar u bouwt ermee aan een goede sfeer in het bedrijf. Ook helpt u mee aan het ver beteren ervan, waar mogelijk. En u heeft met ons gemeen, dat wij doorgaan: wind voor of wind tegen "Stekkie" m Een kraanrijder was begon nen in het "ijzercentrum" in 1931. "Nu bent u weer terug op het oude "stekkie". Alle kranen hebt u bereden, maar nu dan de magneetkranen van het platenpark: voor in gewijden heten die kranen de zeug. U staat altijd klaar voor het werk: dag en nacht, heel goed". Moed komt niet zo heel vaak voor, persoonlijke moed. "Maar u heeft die", zei de heer Van der Vorm tegen een projectbaas. "In 1943 waagde u de oversteek naar Enge land. U ging bij de onderzee- bootdienst. In 1946 keerde u terug en kwam weer in de koperslagerij, verrijkt met levenservaring. Daarna werk te u zich op". "Als iemand met u niet kan opschieten, ligt dat aan de ander. U is het aller bemin nelijkst mens, die met ieder een overweg kan. En altijd op de hoogte van de laatste nieuwtjes op de werf". Dit waren de woorden tegen een afdelingsbaas reparatie, die als dekknecht op onze sleep boten was begonnen. "Op de sleepboten werken echt van die kunstenaars, van die ar tiesten, die met kleine boten zeer grote objecten tot op centimeters nauwkeurig kun nen manoeuvreren". Smeedpers Een machinale brander was eerst boorder geweest. "Toen brander; aan de smeedpers gestaan; met de Suprarex gebrand. U is van alle markten thuis en thuis graag puzzelen. U houdt van moppen vertellen. De humor is tenslotte het zout in het leven!" Een serveerster van het hoofdkantoor was tien jaar in dienst. "Wij zijn bijzonder op haar gesteld. Vooral haar blijmoe digheid en werklust spreken aan. Er zit altijd vaart in haar. Zij heeft zich bovendien goed in het koksvak weten te ver diepen". "U bestrijkt met uw werk een omvangrijk gebied", meende hij tijdens het toespreken van een administratrice van de af deling assurantiën. "In die 25 jaar dat u hier werkt, bent u uitgegroeid tot een waarde volle kracht". Een ijzerwerker begon als stellingmaker/bik ker. "Daarna ijzerwerker en daarna bij het transport in de scheepsbouwloods. U houdt in uw vrije tijd nogal van dammen en van muziek". Doorgaan Er jubileerde ook een sleep bootkapitein. "U begon als dekknecht op de sleepboten en werd daarna kapitein: eerst op de kleine en toen op de grote sleepboten. Altijd werken: bij harde wind en slecht zicht gaat het allemaal "gewoon" door. Bij u is het werken een hobby geworden. En om te compenseren dat de schepen in uw werk nooit botsen biljart u in uw vrije tijd, waar de ballen juist zo veel mogelijk moeten botsen. "En u begon als nagelheeter om later omgeschoold te worden tot bankwerker". Dat vak oefent de betrokken jubi laris nog steeds uit; tot volle tevredenheid. Een collega kreeg te horen: "U houdt ervan om kennis over te dragen op de jeugd. Dat is niet een ieder gege ven. U kunt goed met mensen opschieten. En in uw vrije tijd achter de vissen aan in het Beatrixpark". Actief Een lange loopbaan doorliep een tekenaar/constructeur. "U is een actief mens. Eerst aankomend plaatwerker, daarna tekenaar en tenslotte tekenaar/constructeur. U ver gaarde uw kennis via avond studies. Heel goed". De heer Van der Vorm stond stil bij het verantwoordelijk heidsgevoel van een stelling maker. "U zorgt met uw col lega's voor die zeer hoge bordessen langs de scheeps huid, waar de latere collega's als lassers branders en noem maar op veilig moeten kun nen werken, 't Is accuraat werk". Als een rustige man staat een metaaldraaier bekend. "U is in die rust toch juist iemand, die van opschieten weet. U denkt eerst en doet dan pas. Heel belangrijk. Ik hoorde, dat u de hele zomer van uw volkstuintje eet Bedrijfsschool "Het gebeurt tegenwoordig niet meer, dat iemand als 15- jarige in dienst komt. U wel. Via de Bedrijfsschool begon u als leerling plaatwerker. Toen verliet u het bedrijf een poosje. Daarna terug. U werd voorman en later project baas". De heer Van der Vorm toonde zich verheugd zulke mensen als onderhavige me dewerker in de vaste WF- kern te mogen aantreffen. Een ankerwikkelaar begon als leerling in de Koperslage rij. "Stapte over naar het "electrisch gebeuren" en werkte zich op tot een spe cialist". "En u staat bekend als een mannetje precies". Een assistentprojectbaas kreeg lof toegezwaaid. "Een vrolijke kerel, die het vak van stellingmaker tot in de per fectie beheerst". Hout 'Hout is het mooiste mate riaal, dat er is. Het leeft." Hij sprak een meubelmakerwaar- derend toe. "Een zeer oud vak, dat altijd zal blijven be staan. U staat bekend om uw precieze maatvoering en ple zierige aard". Hierna beschreef hij hoe een metaaldraaier met een klein petje op het hoofd een be kende figuur is in de Ma chinefabriek Awb. "De assen moeten bij u altijd zo snel mogelijk draaien. De spaan ders vliegen eraf. En u maakt nooit bezwaar om weer eens aan een andere bank te staan. Het is u om het even. U heeft uw eigen stijl, een stijl die ons bij WF zeer lief is. In uw vrije tijd houdt u vogeltjes. Die houden t.o.v. die zware banken de zaak als ware in evenwicht".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 8