"Blue Whale" vertrok bepakt en bezakt naar Nieuw-Zeelandse Wateren Timmerman en timmermansmaat 8 In de jaren dertig was het moeilijk aan werk te komen. Bazen namen mensen aan in café's, aan huis of aan de poort, waar zij namen afrie pen van degenen, die zij no dig hadden. De mensen hunkerden naar werk. Er waren bazen, die er begrip voor hadden. Hier over deed in die dagen een anecdote de ronde, die te aardig is om de lezer te ont houden. Een baas had een timmer man aangenomen, voor wie hij in wezen geen werk had. "Baas, wat moet ik nu doen?" "Wel joh, je neemt je eigen kist met gereedschap maar op je nek en je loopt van de ene kant naar de andere kant van de werf. Als ze je aan houden, ben je op weg naar een job. Gesnapt?" "fa, baas". De timmerman was al blij niet meer in de steun te lopen, al liep hij een week lang steunend rond. Na die week klopte hij bij de baas aan. "Baas, linke soep hoor, er loopt al de hele dag een vent achter me aan. Ze hebben ons in de smiezen "Niets van aantrekken, niets aan de hand. Dat is je maat, die ik vanmorgen heb aan genomen getrokken van het materiaal van de oude modelmakerij van Fijenoord; door onze ei gen algemene dienst de Be- drijfsschool gebouwd. De mo derne timmerfabriek lag ter hoogte van wat nu de over dekte helling is. De hellingen waren er nog niet. Pad Vanaf de Vlaardingerdijk liep een pad naar de kantoren en werkplaatsen. Of dit van grint of koolas was is niet hele maal duidelijk. Misschien eerst koolas en later grint. In ieder geval spetterde bij re gen de blubber om je oren als er een auto op reed. Tegenover Trianon stond een woonwagenkamp, nogal on elegant en discriminerend de dievenhoek genaamd. Hele maal aan het water aan de westkant was een soort boer derij, eerst een zalmvisserij geweest. Het land was een drassige bodem, met een "wiel", waarlangs rietkragen gebogen stonden in de wind en waar de watervogels veel vuldig hun voedsel zochten. Libellen en schrijvertjes leef den een rustig bestaan. De bewoner Van de Burg ging later over naar WF om de wegen bij te houden met een door een kleine tractor ge trokken karretje met grint. Hij werkte dagelijks de putten bij. Vis was er te over. In de nog niet door strakke kades afgezette haven zat spiering en baars genoeg, in het bouwdok heerlijke maaltjes paling. De werf bestond naar de Vlaardingerdijk toe uit veel weiland. Als er een koe moest kalveren, liep het hele kan toor uit om te kijken. Het wegwerken van de plakkaten voor de zaterdagmiddag voetbalcompetitie had heel wat voeten in de aarde. (wordt vervolgd) Met man en macht heeft de afdeling Reparatie drie volle dagen van 24 uur service ver leend in verband met het ge reed maken van het kraan- schip/pijpenlegger "Blue Whale". Dit schip is zwaar bepakt en bezakt vertrokken naar de wateren rondom Nieuw-Zeeland. Als bekend is de "Blue Wha le" eenzelfde type schip als de door ons indertijd omge- De "Blue Whale" aan.de kade

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 10