Vorming en opleiding 14 Een stevige handdruk van de heer Roozendaal De maand september bete kent voor onze Bedrijfs- school de start van allerlei nieuwe opleidingen, cursus sen e.d. U heeft daarover in het vorige W.F.-Nieuws uitge breid kunnen lezen. Momen teel zijn wij druk bezig met de stapelloop van diverse cursussen. Begin september zijn twee volledig bezette avondoplei dingen van start gegaan t.w. de opleiding voor het Uitge breid Bemetel diploma en de Scheepsbouwcursus "Sectie- bouw en afschrijvingen". Met een redelijke bezetting is inmiddels ook de dagop leiding "Algemene Inrichting Machinekamer" weer begon nen. Genoemde cursussen wor den alle gegeven in de Be- drijfsschool, die met haar grote bezetting aan jeugdige leerlingen, het grote aantal cursisten nog net kan ver werken. Iniroductiekampen U bent al zo dikwijls op de hoogte gebracht van de ge beurtenissen, die zich af speelden in de jaarlijks voor de Bedrijfsschoolleerlingen georganiseerde vormings kampen te Hilvarenbeek, dat het nauwelijks een nieuwtje voor u betekent als wij u me dedelen dat in het laatste cursusjaar 1318 overnachtin gen hebben plaatsgevonden. Dat is een groot aantal, dat nog imposanter wordt als u bedenkt dat er ook 1318 ont bijten, 1318 lunches en 1318 avondmaaltijden zijn klaarge maakt en geserveerd. En dat allemaal met eigen krachten! Als insider weet u dat de le raren dit zelf organiseren. Het is goed de verantwoor delijke man te noemen, die vier maanden te Hilvaren beek verblijft: onze gymnas tiekleraar de heer Van Maa- nen. Samen met de leraren verzorgt hij een uniek stuk vormingswerk in de bossen van Hilvarenbeek. Het was een heel gelukkig seizoen, pracht weer, warm en geen enkel ongelukje. Voor alle leerlingen een week om niet gauw te vergeten. Ook nu weer is het vormings kamp het "terrein van ver kennen" geworden voor de negentig nieuwe leerlingen, een verkennen van niet al leen de gemeentebossen maar vooral van de aspecten der Bedrijfsschool en die van de nieuwe collega's en lera ren. Zes groepen leerlingen, waarvan de meesten voor het eerst in een tentje sliepen, hebben er drie dagen gelo geerd. Ze hebben veldlopen gehouden, gediscussieerd, gevolleyballed en geluisterd naar de uiteenzetting van de leraren. Voor alle betrokke nen was het een leerzaam evenement. Ter afsluiting van de aktivi- teiten in het vormingscentrum te Hilvarenbeek zijn er recen telijk in tweedaagse ontmoe tingen de Leerlingenraad en de Commissie Veiligheidsin specteurs geïnstalleerd. Er zijn openluchtaktiviteiten ge houden, maar ook werden di verse onderwerpen, zoals "leiding geven", het instituut van gekozen vertegenwoordi gers" e.a., aan de orde ge steld en besproken. Hiervoor kwamen naar Hilvarenbeek de heer Valk (voorzitter van de Leerlingenraad) en de heer Potuyt (veiligheidsin specteur). Laatstgenoemde informeerde de "Bedrijfs- schoolinspecteurs" over hun nieuwe (bij)taak. Met de bos sen als achtergrond werden de Leerlingenraad en de Commissie Veiligheids inspecteurs officieel geïn stalleerd voor een seizoen met nieuwe aktiviteiten. Tijdens de eerste vergade ring van de leerlingenraad, die ook werd gehouden in het vormingscentrum werd de 3e jaars leerling Paul van der Beek, lassen, gekozen tot schooloudste voor het cur susjaar 1976-1977. Als assis tent werd gekozen Ronald Bruinsma, 3de jaars electro monteur. Nu de nieuwe leerlingen al weer zes weken in hun school hebben gewerkt, werd het tijd om de ouders uit te nodigen voor de eerste Ou- der-Contact-Avond van dit cursusjaar. En wat was de kantine van de Bedrijfs school afgeladen! Het moest wel waar zijn dat bijna alle ouders waren gekomen. Het werd een zeer plezierige avond, waarop de chef Vor ming en Opleiding het woord voerde en de heren Bijlo en De RSV-begeleidingscommissie De cursisten

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 16