2 de leden te steunen, die voor onvoorziene omstandigheden in financiële moeilijkheden zijn geraakt. "Ik aanvaard het schip bij zonder gaarne. Het werk is uitstekend geklaard en daar voor dank ik een ieder". De heer N. Hahn-Petersen was kennelijk een tevreden mens. Hij gaf kapitein F. Aarup het sein om de vlaggen te wisse len en wenste de bemanning een behouden vaart. De volgende dag vertrok het schip met nog onbekende be stemming, omdat nog een keuze moest worden gedaan uit diverse mogelijke ladin gen. De "Slesvig" vaart voor de dochtermaatschappij van de rederij, namelijk Dafra Inc., onder Liberiaanse vlag. De "Slesvig" in volle zee samenwerking aan boord tij dens de proeftocht, onver minderd doorging: met veel liefde voor het vak! Gedurende die dagen maakte onze bedrijfscineast, de heer De Wit, behalve zijn shots voor het WF-uournaal ook een aantal foto's, die wij bij dit artikel als een foto-re portage afdrukken. Ook druk ken wij platen af van onze fotografen. Op deze manier trachten wij de lezer eniger mate een beeld te geven van het hoogwaardige pro- dukt, dat WF vervaardigde, en waarnaar menige blik op de wijde wereldzeeën met respect zal uitgaan. De gegevens: Het schip heeft een draag vermogen van ongeveer 70.000 dwt. en de volgende hoofdafmetingen: lengte tussen de loodlijnen: 212.16 m breedte: 32.25 m holte: 19.81 m diepgang: 14.09 m De voortstuwing geschiedt door middel van een diesel motor, die een vermogen kan ontwikkelen van 18.500 apk (metrisch). De doop werd indertijd ver richt door Mevrouw E. Hahn- Petersen. Zoals in het vorige nummer van het WF-Nieuws werd vermeld, vond de geslaagde proefvaart plaats van 6 t/m 10 september jl., tijdens wel ke bleek, dat het schip aan alle verwachtingen en aan alle gestelde eisen voldeed en zelfs meer dan dat. Voor al wat betreft de te ontwikke len snelheid kan gezegd wor den, dat deze ver uitging bo ven de eis van de reder. Bouw Aan de bouw is door een ie der hard gewerkt en dat vond nog eens zijn bevestiging in het feit, dat die eendrachtige Tijdens de proefvaart landde in het nachtelijk duister een helicopter op het dek van de "Slesvig" om een aantal mensen in verband met te verrichten werkzaamheden aan boord te brengen Kapitein Aarup omhelst (of wordt omhelsd door) zijn vrouw

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 4