3 17 Een viertal door sneeuw be stoven naaldbomen zijn vol gehangen met versieringen, slingers en kaarsen en ver bergen voor U een gezellig maar zeer oprecht vers Op elke versiering, ook op de klokjes en zelfs op het huis en de arreslee, staat een klein beeldverhaal. Een rebus is het niet. U moet in de gegeven volgorde de afge beelde dingen naast elkaar opschrijven en dan, na uit elk woord 1 letter wegge- schrapt te hebben, van de rest één woord vormen. Zo ziet U b.v. in kerstklok no. 3: vat-non-ui-das. Welke vier letters streept U nu door, om het ene nieuwe woord te krijgen AT-ON-I-AS of VA-NO-I-DA Maar Atonias en Vanoida zijn geen goede woorden, hoewel U er met het tweede al bijna bent Het wegstrepen moet dus anders gebeuren. Het wordt een woord van 7 letters en zodra U het vindt, vult U het in op slinger no. 3 (vierde boom). Een ander voorbeeld: kaars no. 4 links boven. Deze stelt voor „dis" en „stVan dis streept U de achterste en van st de voorste letter door en U krijgt „dit", welk woord je U dus reeds kunt invullen op slinger 4. Losse (alleen staande) letters neemt U als enkele letter in de volgorde mee. Er blijven tenslotte enkele kleine slingertjes over en hierin vult U zelf wel de woordjes in, als U het ver band ziet met de andere gevonden woorden Bij een kompas neemt de aange geven windrichting in twee letters, b.v. NO, ZW, enz. Met al dit zoeken en door strepen krijgt U in de slingers een toepasselijk vierregelig vers en de vraag is hoe luidt het (zie pagina 9)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 19