l veW doe meer 32 JAARVERSLAG AFDELING ZWEMMEN Nu het jaar zijn einde nadert is het nuttig de balans van ons wedervaren over 1976 op te ma ken. Over de lesuren van de kinderen valt niet veel te vertellen, want die „draaien", zoals altijd ge woon goed. Tegen de ouders wil ik ten overvloede nog eens zeggen, dat zij bij eventuele klachten altijd het bestuur kunnen raad plegen. Men moet dan wel wat vroeger naar de les komen, want tijdens de les kan e.e.a. niet meer worden besproken. Het is jammer, dat de ouders, die wij uitgenodigd hadden op onze praat- en dansavond bijna alle maal verstek hebben laten gaan. Deze avond was juist bedoeld om hen op een andere manier met bestuur en medewerkers in contact te laten komen. De vrijdagavond, het uur voor volwassenen, is een avond ge worden met een eigen karakter. Er zijn onder deskundige lei ding, verschillende activiteiten ontplooid als trimmen en lesge ven, wat al leuke resultaten heeft opgeleverd. Maar het voor naamste is wel oudere mensen (boven 14 jaar) zwemmen te le ren, zodat zij in de vakantie niet aan de kant behoeven te blijven staan. Er zijn er zelfs, die alle diploma's willen behalen en dat is geen geringe zaak, maar wel mogelijk. Onze contactman is de heer H. J. v. d. Nagel, toestel 3420. Praat eens met hem of kom gewoon een les meemaken op vrijdag van 17.15-18.00 uur. Wat de contributie betreft, laat de inflatie ons evenmin met rust. Na twee jaar hetzelfde niveau te hebben kunnen handhaven, moeten we, ondanks een royale subsidie van ons bedrijf (waar voor het hoofdbestuur onze har telijke dank), tot verhoging over gaan. De grootste verandering is eigenlijk, dat voor ieder kind evenveel betaald moet worden. Verder alle medewerkers, die ai- tijd zeer trouw aanwezig zijn (hoe kan de vereniging anders blijven draaien), hartelijk be dankt voor hun werkzaamheden in het afgelopen jaar. Wij ho pen maar, dat zij het komend jaar weer met hetzelfde enthou siasme hun werkzaamheden aan de vereniging zullen bijdragen. Als laatste wens ik allen een ge lukkig kerstfeest, prettige dagen en een gelukkig nieuw jaar. Voorzitter. Onderhoud is behoud Controleer regelmatig op veiligheid Technische gebreken die aan de bestuurder van een auto bekend zijn of redelijkerwijs bekend kunnen zijn, worden gerekend tot de nalatigheid van die chauffeur. Of het nu bij een controle of een aan rijding is: dan zit hij of zij fout! Met gladde banden bij voorbeeld, slechte remmen, onjuiste verlichting, kapotte stuurinrichting en noemt u maar op. Onderstaand daar om een paar tips voor het regelmatig zélf controleren van auto-onderdelen die van primair belang zijn. Want: on derhoud is behoud; behoud van uw auto en u zélf! Remmen. Trap de rem terwijl de auto stilstaat zo diep mogelijk in. Laat hem weer opkomen en trap dan nogmaals zo ver mogelijk naar beneden. Als u de tweede keer nu aanzienlijk minder diep kunt trappen, dan is het hard nodig de automon teur erbij te roepen. Tij dens de zaterdagse was beurt even proberen! Controleer de werking van de handrem bij voor keur op een helling. Kunt u de handrem steeds ver der uittrekken, zonder dat u weerstand voelt, dan ook deze laten bijstellen. Rij niet met de handrem "erop" weg! Stuurinrichting. Defecten aan de stuurinrichting zijn levensgevaarlijk. Laat uw auto hierop regelmatig na kijken. Stuurspeling kunt u zelf constateren. Houdt het stuur met beide han den vast. Draai het stuur, waarbij één hand op de zelfde hoogte blijft rusten (u kunt ook iets plakken op het stuur daar waar bijvoorbeeld uw linker- duim zit bij het uitgangs punt). Daar waar weer stand wordt ondervonden bij het draaien (als de wielen eveneens gaan be wegen) is het tweede meetpunt. De hoek tussen het uit gangspunt en dit punt van weerstand mag niet gro ter zijn dan 30° (oftewel op een normaal autostuur niet meer dan plm. 8 cm cirkelomtrek). Banden. Als uw banden bij controle nog profiel vertonen op het gehele oppervlak, kunnen ze er nog mee door. Is er hier en daar géén profiel meer te zien of komt het canvas er zelfs door, dan kunt u geen dag langer wachten! Denk regelmatig om de juiste bandenspanning. Richtingaanwijzers. Als u toch bezig bent met het zaterdagse autopoetsen, kijkt u dan meteen of uw richtingaanwijzers, of, in goed Nederlands, uw clig- noteurs wel werken. Dat geldt ook voor de stop- of remlichten. Door een zwaar voorwerp op de rempedaal te leggen (steen) kunt u zelf de rem lichten even controleren. Neem altijd een set reser velampjes mee. Het scheelt op z'n minst bij aanhouding een proces verbaal als u een defect lampje meteen kunt ver wisselen. Uitlaat. Een lekke en dus niet meer geluiddem pende uitlaatpijp ver groot de kans op gasont- wikkeling in de cabine. U kunt het controleren door de uitlaat even af te slui ten. De motor moet dan afslaan als alles in orde is. Andere vaak ongeval len veroorzakende pun ten zijn: losstaande stoe len, gescheurd chassis, gebroken veerbladen, uit stekende delen aan een auto, defecte borging van koppelingen bij vrachtau to's en auto's met cara- vanhaken. Laat bij aan koop van een tweede hands auto de wagen eerst keuren. Een verstan dig voorstel is de kosten van de keuring voor eigen rekening te nemen als de auto in orde wordt bevon den, en als de wagen niet goed is de kosten door de verkoper te laten vol doen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 34