«WF is met haar goede organisatie een voorbeeld» Toespraak van de burgemeester V.l.n.r.: de heren Trijzelaar, Ketting, Hoogwerf, Hulstaart, Bronsgeest, Snoeij en Krohne met echtgenotes Burgemeester drs A. J. Lems "Je moet je als bedrijf na tuurlijk nooit In de put laten praten door anderen", zei burgemeester drs A. J. Lems van Schiedam op vrijdag morgen 10 december jl. tij dens de jubileumviering. "Want", vervolgde hij, "in dit bedrijf is altijd veel geinves- teerd: in de mensen, in het management en in de facili teiten en outillage. Als ge meente-bestuur zijn wij trots op Wilton-Fijenoord. Het is voor ons duidelijk, dat er een directie aan het hoofd staat, die zich verantwoordelijk weet voor de gang van za ken in sociaal-economische voor- en tegenspoed". De burgemeester wees erop, dat het gemeentebestuur nauwgezet in de kranten volgt, wat er in de bedrijfs tak metaal geschiedt. "Je wordt wel eens droevig als je leest, wat de conjunctu rele en structurele invloeden in het wereld-gebeuren heb ben op onze interne econo mie. Maar wij hebben het vertrouwen, dat dit bedrijf zo krachtig is, dat het zich door deze moeilijke economische tijden zal heen worstelen". Stropdas De heer Lems had eerder verteld het altijd prettig te vinden om de jubilarissen met een 40-jarig en met een 25-jarig dienstverband met hun dames geluk te komen wensen. "Op dit feest draag ik dan ook met vreugde mijn Wilton-Fijenoord stropdas!" Over de eerder aangehaalde problematiek zei hij nog: "Uw bedrijf komt er door heen Het bezit een goede naam. Het is tevens een uit stekend voorbeeld voor an dere bedrijven ,in Schiedam. Dat geldt de directie, de on dernemingsraad en alle me dewerkers". Een 40-jarig dienstverband noemde hij niet zo maar niets. "Veertig jaar haal je niet makkelijk. Je moet be kwaamheden bezitten en een prettig mens zijn om het zo ver te brengen. Als je niet een prettig karakter hebt, dan kun je jezelf nooit zo lang tussen je collega's handhaven. Nu wil ik ook weer niet zeggen, dat u, die hier voor mij zit, allemaal het ideale karakter hebt. Ide ale mensen zijn vervelende mensen en er mag best eens een rauw woord vallen". Overheid Vervolgens memoreerde hij Opspeldde van 'n Koninklijke Onderscheiding de goede naam van Wilton- Fijenoord bij de overheid. Uw directie lokt als het wa re altijd weer Koninklijke Onderscheidingen uit. Via mij of mijn collega's van an dere gemeenten gaat een dergelijke aanvraag naar Den Haag. Nu valt het niet altijd mee om een onderscheiding te verwezenlijken. Maar voor wat WF betreft levert dat geen problemen op, omdat de Overheidscommissie, die op het uitreiken van onder scheidingen toezicht houdt, enige maanden geleden bij WF is geweest om te zien, hoe het hier toegaat Ik kan u verzekeren: men was vol lof". De heer Lems had wel een vermoeden waarom. "Kijk, vele bedrijven vieren de jubi lea van hun werknemers in één bijeenkomst aan het eind van een jaar. Hier bij WF echter doet men het maan delijks of tweemaandelijks. Het gevolg is, dat men aan de jubilarissen veel meer persoonlijke aandacht schenkt en daar gaat het immers om". Lang De burgemeester wenste een ieder hartelijk geluk, nadat hij de Koninklijke Onderschei dingen met een gepast woord had uitgereikt. "En", besloot hij, "ik wens mezelf toe hier nog lang onderscheidingen te mogen uitreiken". De heer Van der Vorm vond het bij zonder plezierig, dat het be drijf bijzondere nauwe con tacten heeft met de overheid en met name met de gemeen telijke overheid in de per soon van de burgemeester van Schiedam. "Ik hoop, dat deze goede contacten nog lang mogen bestendigd blijven".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 11