HK-Hal draait voluit voor Canadese ijsbrekers «Sea Lion I» verrichtte in één jaar flinke karweien op Noordzee 12 De door de afdeling Ver koop Maritiem verworven op dracht uit Canada voor het vervaardigen van schroefas kokers, schroefassen met los se koppelingen en roerkonin gen is in volle uitvoering in de Machinefabrieken WF RDM Awb. Het gonst in de HK-hal van activiteiten om deze door de Canadese werf Burrard Dry- dock Co. Ltd. te Vancouver verstrekte order tijdig gereed te hebben. Genoemde werf bouwt twee Canadese R- class ijsbrekers. Hierin wordt de door WF RDM te fabri ceren apparatuur ingebouwd De mensen aan de grote draaibanken hebben weer eenc kunnen tonen, dat met de Skoda-, de Waldrich- en dubbele Wohlenberg-banken, alsmede de kotterbanken goed en snel dergelijke pro ducten gemaakt kunnen wor den. Om de producten volgens alle eisen afgeleverd te krij gen, diennen wij ook het frai- sen, hakken, branden en alle andere opeenvolgende be werkingen niet te vergeten, zoals het aan de maat draai en en intrekken in de schroef askokers, die negen meter lang zijn. Inmiddels werden de aslei- dingen voor het eerste schip op tijd opgeleverd. Naast het feit, dat deze op drachten in felle concurren tie uit alle hoeken van de wereld worden verkregen, dienen wij ons te bedenken, dat wij onze producten over diezelfde wereld kunnen ver kopen door een gezamenlijk team-verband, vanaf acquisi tie, planning, inkoop tot uit voering: gezamenlijk op el kaar inspelend als een goed gecoördineerd geheel. Pakjes zetten op zee "Tja, pakjes zetten betekent weer iets anders dan pijpen leggen". Kapitein Z. P. Gi- schler van de "Sea Lion I" (N.O.C.) weet er het fijne van. 's Werelds grootste combi natie kraanschip/pijpenleg- ger werd ongeveer een jaar geleden door WF opgeleverd na een ingrijpende verbou wing. "Wij hebben dit jaar heel wat werk verstouwd op de Noord zee met dit schip: meestal constructiewerk in verband met jackets dit zijn vaste boorplatforms". Plastisch noemt hij het plaat sen van modulen, zoals com plete compartimenten voor machinerieën, de energie opwekking, accommodatie- verblijven enzovoort, het zet ten van pakjes. Het gaat dan om gewichten van soms bij na 2000 ton Dit werk is an- derssoortig dan het leggen van pijpen. Iets dat de Sea Lion ook kan. "Maar ik deed dat werk op de "Orca", met diit schip hebben we voor dat werk echter nog geen con tract gehad". Werkpaard Het is bijzonder plezierig pra ten met dit ferme werkpaard onder de voeten. Stuurman S. J. Cross verhaalt trots, dat het schip enige tijd het wereld-record heeft bezeten voor het plaatsen van het zwaarste pakket in volle zee op een constructie:- bijna 2000 ton. "Het record zijn we kwijt geraakt, maar nog wel bezitten wij het record voor het plaatsen van het meeste gewicht in de kortste tijd: 6000 ton in 54 uur! En dat in volle zee, met deining.." Tijdens het verhaal wordt uit en te na beschreven hoe er gewerkt werd aan het jacket A van Occidental op het Pi- perfield in de Noordzee. Derde machinist J. J. Ros put

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 14